2 Şubat 2010

Cabanas kefenin cebini yırttı


Polis kamerasından Salvador Cabanas'ın saldırıya uğradığı anın görüntüsü. Bir haftadan bu yana ölümle pençeleşiyor Cabanas ve bugün oturup ailesi ile birlikte takımı America'nın maçını izlemiş.

Eşini, çocuklarını ve ailesini tanımış fakat neden hastanede olduğunu hatırlayamamış. Bu nedenle, niçin vurulduğundan da haberdar değilmiş.

Kafasındaki mermi çıkartılamadı, böyle mi yaşayacak bilinmez ama ölüme şık bir çalım attığı kesin.

Kayserispor başka çareler üretsin


Bursaspor, senelerce uğraşıp Beşiktaş'tan kendisine rakip yaratmaya çabaladı ve en nihayetinde amacına ulaştı birkaç sene önce.

Şimdi benzer bir yöntemi Kayserispor yönetimi Galatasaray'a uygulamaya çalışıyor. Yaptıkları her açıklama, her söyledikleri Galatasaray'a laf dokundurma, aşağılamaya çalışma v.s. v.s. hepsi "Galatasaray bizim rakibimiz" demek için.

Tolunay Kafkas'ı çok severim, bu süreçte topa hiç girmedi, mantıklı ve akıllı bir adamın yapacağı gibi. Ama şu Süleyman Hurma ve yönetim kurulu daimi olarak açıklama yapıp duruyor.

Dünya üstündeki her futbolcu gibi Ali Turan da köle değil, istediği takımda oynama hakkına sahiptir. Gerekirse yarı devre futbol oynamamayı göze alarak, Galatasaray'da oynama isteğini açıkça göstermiştir. Ama Kayserispor yönetimi, "bık bık bık" konuşuyor.

Sözü özetleyeyim. Ali Turan gelecek, siz de kuruş alamayacaksınız. Gidip tüccarlık yapın, ot satın, bok satın ama insan satmaya çalışmayın, terbiyesiz herifler. Bağırta bağırta Ali Turan Galatasaray'ın futbolcusu olacaktır.

Adam ister Fenerbahçe'ye gider, ister Beşiktaş'a ister Galatasaray'a. Köleniz mi kardeşim bu adam.

Bu arada rakip olmak için saçma sapan kavgalar yerine, şampiyon olmaya çalışın. Bırakın bu Bursaspor taktiklerini.

Doğum günün kutlu olsun


Söyleyebilecek sözüm olsaydı keşke.

İkinizi de sevmem


Valla ne Pele'yi ne de Robinho'yu severim. El ele, göz göze takılsınlar böyle. Santos'u eski günlerine getirmek için çabalasınlar.

Bu arada, hayatımda izlediğim en dandik lig de Brezilya ligidir, onu da söyleyeyim.