31 Aralık 2010

İnsan onuruna yaraşır bir yeni yıl dileğiyle


Savaşsız, silahların sustuğu, insan emeğinin sömürülmediği, çocukların öldürülmediği, ezilenlerin olmadığı, açlıktan ölümlerin yaşanmadığı, herkesin birbirine tahammül edebildiği, insan onuruna yaraşır bir yeni yıl dilerim herkese.

Umarım, geride bıraktığımız yılın tüm pisliklerinden arınmış ve arındırılmış bir yıl yaşarız.

BİR UMUT

Yorgunsun,uzaklardan gelmişsin;
Yitirmişsin neyin varsa birer birer.
Bir sağlık, bir sevinç, bir umut...
Onlar da neredeyse gitti gider.

Dost bildiğin insanların yüzleri
Aynalar gibi kapkara.
Suyu mu çekilmiş bulutların?
Dönmüşsün kuruyan ırmaklara.

Taşlara düşen saat gibi,
Ne artı, ne eksi.
Bir sağlık, bir sevinç, bir umut
Hikâye hepsi.

Cahit Sıtkı Tarancı

Anadolu Ajansı 'yalama' ustası


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte küçük kızları Hacer’in voleybol maçını izledi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ilkokul 5. sınıf öğrencisi olan Hacer Davutoğlu’nun oynadığı Maya Koleji Voleybol Takımı’nın, Büyük Kolej Voleybol Takımı ile yaptığı hazırlık maçını izlemek için Büyük Kolej Spor Salonu’na geldi.

Salona eşi ile birlikte gelen Davutoğlu, karşılaşmayı Büyük Kolej öğrencilerinin arasında, Büyük Kolej Yönetim Kurulu üyesi Tansu Doğay ile birlikte izledi.

Maya Koleji’nin 3-2 kazandığı maç sonunda iki takım sporcularını tek tek kutlayan ve her bir sporcuya ismini soran Bakan Davutoğlu, Maya Koleji ve Büyük Kolej sporcuları ile birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yalayın gençler yalayın. Akanları yalayın, akmazsa akıtmak için yalayın. Bir kurum bu kadar yalaka bu kadar yavşak olur ancak. Bu haber Anadolu Ajansı'nın 'spor' kategorisinden geçti.

Cidden hayatımda örneğine rastlamadığım türden haberler bunlar. Kaç yıldır şu masaların başındayım, bir tane örneğine rastlamamıştım.

Vıcık vıcık yalakalık ve yavşaklık akıyor heriflerden.