16 Eylül 2009

Gecenin adamı Rooney


Manchester United'ın, Beşiktaş'ı 1-0 yendiği Şampiyonlar Ligi maçında 64. dakikada oyundan alınan Wayne Rooney'in, öfkesini kontrol edemeyerek, kramponlarını fırlatması, İngiliz basınında maçtan çok daha fazla yer buldu.

Gruplar açıklandıktan sonra Twitter'daki sayfasında "Elma soslu kızarmış patatesle doldurulmuş Turkey'e yani hindiye bayılırım" açıklamasıyla, daha gelmeden bütün şimşekleri üstüne çeken Rooney, karşılaşmadaki vasat performansı, ateşli Beşiktaş taraftarları tarafından yüzüne lazer tutulması ve küfürlerle birleşince tüm sinirleri altüst oldu.

Oyundan çıkarken, menajer Ferguson'a "Why me boss?" diye tepki gösteren Rooney, yedek kulübesinin ardındaki Beşiktaşlı taraftarlarla ağız dalaşına girdi ve sonra da kramponlarını fırlattı.Sir Alex Ferguson, maçtan sonra oyuncusunun tepkisini sorun gazetecilere, "Wayne çok yalnız kaldı. Sürekli koştu ve yoruldu. O yüzden oyundan aldım" yanıtını verdi.

TARAFTAR NEVILLE'I BÜYÜLEDİ

Manchester United kaptanı Gary Neville ise maç sonunda yaptığı açıklamada, "Avrupa'daki hiçbir ülkede böylesi bir atmosfer yaşanmıyor" diyerek, Türk seyircileri övdü.

Hiç yorum yok: