10 Eylül 2009

Yeter artık! İzlemek istemiyorum bu adamı


Sabah kalktım, hiç üşenmeden arşiv taradım biraz. Herkes az-çok hatırlıyordur zaten ama böyle fotoğraflara bakınca insan daha iyi anımsıyor.

Ben dünya üstünde böyle teknik direktör görmedim hiç. Sürekli insanlara tepeden bakan aşağılayan tavırlar ve sürekli haklı bir insan. Bir insanın bu denli antipatik olması için daha ne yapması gerektiği konusunda da fikrim yok açıkçası.

İşler iyi gittiğinde sorun yok ancak işler sarpa sardığında gerçek kişilik dökülüveriyor. Oyuncu seçimi, teknik-taktik işleri bir kenara koyalım. Bir ülkeyi temsil eden adamın, böylesi işler yapması, böylesi garip hal ve tavırlar içinde olması kabul edilebilir bir durum değil.

Elbette, bazen oyuncunu ateşlemek için bu tür yollara başvurulur ama bu kadarı da yeter artık. Fatih Terim teknik direktör değil de, diktatör gibi. Oyun kuralları herkes için aynı. Fakat Fatih Terim, imtiyaz sahibi olmak istiyor, olmayınca da böylesi kareler sergiliyor.

Hakikaten yetti artık. Milli Takımın başında aklı başında, ne yaptığını bilen, sinir kontrolü olan bir insan izlemek istiyorum artık. Başlatmasınlar başarısına, kariyerine. Önce insan olsun, başarı sonraya kalsın.

Bosna maçı sonrası basın toplantısından: Bir Boşnak gazetecinin, "İstifa edecek misiniz?" sorusu üzerine Terim, "Gazeteci, her yerde gazeteci" derken, "Ne yapacağıma ben karar veririm. Hele bir siz Dünya Kupası'na gidin de benim ne yapacağımı ajanslardan öğrenirsiniz" diye yanıtladı.

Sakin bir biçimde soruları yanıtlayan Terim, hakemle beraber zorlandıklarını vurgulayarak, "Hakemlerin hücumları da iyiydi. Girmeyince girmiyor. Hakem Portekiz'e gittiğinde 'Fatih Terim'i sahadan attım' şeklinde havasını atabilir" dedi.Not: Fotoğrafları kronolojik sıraya göre dizmedim.


2 yorum:

T.S dedi ki...

Bende izlemek istemiyorum. Öte yandan istifa eder veya kovulursa da yerine Türbülent gelecek diye endişe etmekteyim. Zira ulusal takımda bilgi, yeterlilik ve son dönemde ne yaptığınız önemli olmayabilir şu aşamada. Yandaşlık kafi..

koala dedi ki...

Yok, bu sezondan sonra gelebilmesinin imkânı yok. Zaten o yolu, sürekli ve boş konuşarak kapattı.