5 Ekim 2009

Leş yiyiciler işbaşında


Akbabalar, çakallar, sırtlanlar işbaşında. Bekliyordu kafası çalışan her Galatasaraylı bunu. Önce B planları, Sparta Rotterdam ve "Barcelona'yı ben de şampiyon yaparım" şimdi "Burası Türkiye, İspanya'ya benzemez", "Zaten Milan'a gitmek istiyor" cümleleri.

Muhtemeldir ki, benzer savlarla saldırmaya devam edecek bu leş yiyiciler. Vücut bulabildikleri, yaşam alarları kaos olan bu tayfa için tek önemli şey "Ben demiştim" diyebilmek.

Kurdukları yüzlerce cümle içinden sadece birinin gerçekleşmesi bu sözü söylemeleri için yeterli. Çünkü onlar geçmişlerinde yaşadıkları teknik direktörlük, futbolculuk kariyerlerini unutmuş durumdalar ve herkesin de unuttuğunu sanıyorlar.

8-0'lık hezimetleri gülerek anlatan, boktan Doğu Avrupa ülkelerine karşı aldıkları beraberlikleri bile destansı anlatımlarla süsleyen leş yiyiciler, hedef kelimesinin anlamını bilmezler ve hedefleri olanları sevmezler.

Rijkaard'a, gerçekten de bu ülkenin Hollanda ya da İspanya gibi bir ülke olmadığını söylemek lazım. Çünkü burada, çakallar, sırtlanlar ve akbabalar sayısı oldukça fazla.

5 yorum:

ayşegül dedi ki...

Takma kafana ama...Babam hepsini
döver onları işte:D
Sevgilerrr

koala dedi ki...

tamam bekliyorum :)

Adsız dedi ki...

Ayşegül'ün bu manalı yardımı için duacıyız site okurları olarak toptan. Yalnız önemli bi husus vardı. Ayşegül'ün 'baba kolluk kuvvetleri' olmadan biz ne yapardık ya?

tenten dedi ki...

bu sefer yiyemeyecekler...yedirmemiz lazim... aysegul dualarımız babanla :)

Aslı Aker dedi ki...

Leş'leştirip yer onlar kanı canı olanı... Dünya böyle ne yazık ki futbolun dışına çıkıp bakıldığında da. Dövmek, kanırtmak, küfretmek pek kar eder de değil ayrıca. Korkarım seyirlik...