19 Kasım 2009

Darbe isteyen Gine'ye gitsinBu ülkede, kendisinin sol düşünceyi benimsediğini öne süren bir grubun, darbe hevesiyle yanıp tutuşması anlaşılabilir bir durum değil. Anılarda, hafızalarda 1960, 1971 ve 1980 darbeleri hâlâ sımsıcak bir biçimde dururken, bu insanların darbeyi açık açık istemesi, tek kelimeyle aptallık.

Neresinden baksan, neresinden tutsan elinde kalır cinsten. Kendisine, aydınım diyen insanlar Genelkurmay Başkanı'ndan medet umuyor, daha da ötesi, göreve çağırıyor. Önüne geleni asacağını ilan eden, açık ve net biçimde Kürt düşmanlığı yapan, buram buram faşizan çizgide milliyetçilik kokan bu dergi ve bu dergi ertafında toplananlar, sanıyorum 'sol'un ne demek olduğu hakkında bir fikri yok.

Jakobenizm kokan bu grubun, bilmediği şeyse, temellerini işçi sınıfından almayan hiçbir sol grubun dünyada barınamadığıdır. Yazık ki, bu ülkede kendilerine 'sol' ibaresi yapıştıranlar, kendisini alenen faşist ilan edenlerden bile daha faşist çizgidedirler.

Ve en kötüsü de, bu ülkede birilerinin halen darbeden medet umması, darbe özlemi içinde bulunması ve darbeyi basbas çağırması.

Bu güruh eğer çok fazla darbe özlemi içindeyse, kendilerine önerim, bir Afrika ülkesine gidip (Mesela Gine olabilir. Taze darbe yaşandı) orada yaşamaları.

5 yorum:

benjcev dedi ki...

bu tayfanın sadece adında sol geçiyor. her yazısı falso, her hareketi saçma bunların.

zannetmiyorum ki, bunları solcu olarak gören insanlar olsun, kendileri bile nefret ederken soldan.

Gusqep dedi ki...

geçenlerde taksim metrosundan çıkıyorum elime bir kağıt parçası sıkıştırdılar baktım üzerinde türk solu yazıyor.Okuyayım dedim ama gözlerime inanamadım.dağa çıkanı ineni uçanı kaçanı asacaklarını vaadeden bir yazı! Dedim heralde kamera şakası, etrafta kamera arıyorum.Kamera falan yoktu, işin acı yönüyle karşılaşmamak için ne kadar avunsam da olmadı olamadı.Düşünmemeye çalıştım , bıraktım tüm olumsuzluğumu taksim meydanında çıktım geldim!

koala dedi ki...

@ Gusqep, dergilerinin kapağıydı o. Dağdan ineni de, indireni de asacağız diye. İlginç, Vakit'in değişik bir versiyonu..

Emrah Ateş dedi ki...

böyle bir yazı gördüğüm için sende nasıl mutlu oldum bilemezsin

hem milliyetçi olup hemde solcu olmak da tartışılır ayrı mesela

Ahmet Kaya'nın şarkısını değiştiriyorum

Olmasaydı sol'umuz böyle...

Turan dedi ki...

Sağ'ım sarımsak Sol'um soğan diye öğretmemişler bunlara ilkokulda herhalde. Sağını solunu bile bilmiyor garipler..

Birde internet sayfalarına Che ile Deniz'in resmini koymuyorlar mı? Şaka gibi adamlar..Zaten bir Türkiye'de bir Yunanistan'da böyle bu solun hali. Olduğuna milliyetçi
, ulusalcı..

İşçilerin vatanı yoktur desen aval aval bakarlar..