9 Kasım 2009

Hani El Beşir geliyordu, n'oldu?

Cuma günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Elazığ'da kendisine, "Avrupa Birliği, Sudan lideri El Beşir'in Türkiye'ye gelecek olmasından ötürü nota verdi. Ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Avrupa Birliği ne karışır. Bunlar ikili ilişkiler, onlara ne" yanıtını verdi.

Ülkenin başbakanının meşhur bir sözü var, "Bunlara iki koyun versem güdemez." Birdenbire o sözü hatırladım aniden, apansız ve de ıssız, dün Sudan'dan gelen açıklamayla.

El Beşir, gelemedi haliyle, bize düşen hamasetle yürütülen Türkiye günleri. Tabii bir de işin "Müslüman soykırım yapmaz" sözü var. Yapmış işte 300 bin kişiyi öldürmekten sorumlu.

Çıkıp, her yerde İsrail'i suçlayacaksın -haklı olarak- orantısız güç kullandığı için, sonra soykırımcı bir lideri koruyup, kollayacak pamuklar içinde yatıracaksın.

Adam gibi söylemeye kimsenin niyeti yok, Türkiye'nin şeriat kanunlarıyla yönetilmesini istediklerini, dünyadaki Müslümanların liderliğine soyunduklarını. Çıkın işte, doğru düzgün söyleyin. Her yanınız başka oynuyor, her tarafınız başka kıvırıyor.

Hayır, söyleseler herhangi bir tepki gelmez koyunlardan, sığırlardan. Üç bilemedin 5 yıl sonra mis gibi şeriatla yönetiliriz, herkes de aslanlar gibi Bedrin Aslanı olur.

Hiç yorum yok: