22 Aralık 2009

Sen odanda 31 çekerken Rijkaard efsaneydi

Galatasaray ne çekiyorsu, şu eski futbolcularından çekiyor. Düşmanı uzaklarda aramaya gerek yok, tam burnunun dibinde duruyor.

Sözüm ona 'yazar' Hakan Ünsal, Hürriyet'teki köşesinde önüne gelen kim varsa sallamış. Bu tip durumlarda yaşadığım ruh hali, önce sinirlenmek, sonra dinginleşmek, en sonunda hiddet hali başgösteriyor.

Arkadaşın yazı yazmasına kimsenin bir itirazı yok. Nasılsa yazdıran Ercan Saatçi, o yüzden ciddiye almamak gerekir. Ama bu arkadaş nasıl hesap soruyor onu anlayamıyorum. Önce adama sorarlar "Sen kimsin?" diye. Hatta ben soruyorum. "Kimsin ya sen? Ne iş yaparsın, görevin nedir?"

Daha 10 yıl önce 'Önümüzdeki maçlara bakacağız' demekten başka yorumda bulunamayan adam nasıl oluyor da hesap sorar hale geliyor. Daha 5 yıl öncesine kadar, senin ismine değer katan bir kulübün yönetimine, nasıl hesap sorma hakkını kendinde buluyorsun?

Altyapının başına Hollandalı Derks'in getirilmesine "Altyapı hocalarına Anadolu’da buldukları yetenekli oyuncuları alabilmeleri için ödenek ayırmayan Galatasaray, yabancı olduğu zaman para saçıyor." sözleriyle karşı çıkıyor. Tabii açıktan bir hesap sorma durumu var cümlelerde. Kendisini Galatasaray Kulübü'nün sahibi görüyor muhtemelen. Zaten o dönem futbolcularının hepsinde aynı şey söz konusu. Kendilerini kulübün yöneteni olarak görmek, o kulüpte görev verilmesinin mecburiyet durumu olduğu kanısındalar.

FAŞİZAN DÜŞMANLIK

Bunlar her yazılarında, her konuşmalarında aleni olarak yabancı düşmanlığı yapmaktadır. Rijkaard'a salla, Skibbe'ye salla, Elano'ya salla, Keita'ya salla. Yahu cidden yeter ama kabak tadı boyutunu aştı, iş faşizan düşmanlığa kadar geldi.

Ne istiyorsunuz, açık açık söyleyin. Biriniz menajer, biriniz teknik direktör, biriniz antrenör, biriniz altyapı hocası mı olmak istiyorsunuz? Galatasaray'ı çiftlik haline getirip, yıllarca aldığınız milyon dolarların yanına yenilerini mi eklemek istiyorsunuz? Sanki futbolculuk dönemlerinde bu adamlara Galatasaray çakıl taşı verdi.

HAGİ-POPESCU-TAFFAREL OLMASAYDI ADAM MIYDIN?

Ulan, Galatasaray olmasaydı hanginiz olacaktınız? Hanginizin adını kim bilecekti. Kendinize o küçük beyinlerinizde verdiğiniz değerler, Galatasaray olmasaydı olacak mıydı? Hagi-Popescu-Taffarel olmasaydı, sen bugün olacak mıydın acaba? Sallasana Hagi'ye yetiyorsa yüreğin, sallasana Popescu'ya, sallasana Taffarel'e sıkıyorsa.

Terbiyesiz herifler, düşün yakasından bu kulübün. Türkçe konuşamıyordunuz yazar oldunuz, köşelerinizden sallıyorsunuz sizi, siz yapan Galatasaray'a.

Nasıl bir kin ve nefret varmış ki; bitmiyor, tükenmiyor. Her gelen yabancıya ağzınıza geleni söylüyorsunuz.

Hakan Ünsal, lan oğlum sen kimsin Rijkaard kim? Sen odanda 31 çekerken, Rijkaard Avrupa Şampiyonu oldu, Rijkaard Şampiyonlar Ligi'ni kazandı. Sen daha portakala bile düşmemişken Neeskens denen adam dünya futbolunun en büyük efsanelerinden biriydi. Hangi bilgi ve birikiminle Skibbe'ye laf söylüyorsun merak ediyorum. Elinde ne diploması var, ona daha da çok merak ediyorum.

Şimdi çıkıp bu adamlara laf söylüyorsunuz. Ne o, yabancı bu adamlar. Yavşakça bir tavırla halkçılık yaparak, Türk-yabancı ayrımına gidip, o boktan savlarınızı haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Yeter artık, Galatasaray sayesinde gazeteci bile oldunuz hâlâ ağzınıza geleni söylüyorsunuz. Adam olsanız, bir dakika düşünseniz (Ah! Benim aptallığım bu adamların düşünebileceğini düşünüyorum) sahip olduğunuz her şeyi size Galatasaray'ın kazandırdığını anlarsınız.

Sizin yüzünüzden UEFA şampiyonluğunu kazanan takımdan nefret eder hale geldim. (Tabii ki bazıları hariç)

Not: Yazının başlığı için tüm kadın okurlardan ve miniklerden özür dilerim

7 yorum:

Arkhe dedi ki...

Yazdıranın Ercan Saatçi olduğundan, bunların Hakan Ünsal'ın samimi fikirleri olduğundan ve bunları nefret ile yazdığından şüpheliyim..

Bence muhalefet iyi çalışıyor..

arif dedi ki...

Hacım biraz ağır kaçmamış mı?

En azından başlık değişik olabilirdi(sen odanda mastürbasyon çekerken.. vs :D).Ama çok dikkat çeken bir başlık bunu da göz ardı etmeyelim.

Bana kalırsa o kadar abartılacak bir durum yok.Galatasarayda eleştirecek bir nokta bulamayınca mecbur onlara sallamaya başlıyorlar.
Neyse fazla uzatmanın alemi yok...

koala dedi ki...

@ Arkhe; sadece muhalefet değil, bu adamların hepsi aynı fikirde ve zihniyette adamlar, ciddi bir yabancı düşmanlığı var hepsinde.

@ arif; kaç aydır takip ediyorsun, biraz dilimin kemiği yoktur. Can Yücel'in de dediği gibi "Bizim memlekette göte göt denir"

Selocan24 dedi ki...

Eskiden hayran olduğum adamlardan şimdi nefret duymamı sağladıkları için kendilerini tebrik ediyorum.

Saunders82 dedi ki...

Küçük Hakan: "Galatasaray yönetimine tavsiyem; Jan Derks’e verdikleri ücretin ve en önemlisi değerin birazını Ahmet Keskinkılıç hocaya vermeleri. Bugüne kadar Galatasaray altyapısından yetişen birçok oyuncuyu keşfeden ve oynatan Ahmet hocanın büyük birikiminin yanında Derks’inki minicik kalır."

Hadi altyapıdaki yerli hocayı övebilirsin de onu överken karşındaki tanımadığın adamı aşağılayıp küçük görmek ne oluyor? Sana ne ayrıca Galatasaray'ın altyapısında kimin çalıştığından? Arda'nın zekasını öveceğine Tugay kadar adam olsaydın da İngiltere'de kalıp, futbolcu olduğunu gösterip ordaki takımların altyapısında görev alsaydın. Seni bir de geri almak için 2.5 milyon £ ödedi atıp tuttuğun Galatasaray. Galatasaray'ın kime ne kadar vereceğini söyleme hakkına sahip olmayan bir kaç adamdan birisin. Bunları biri sana okutsa çok mutlu olurum ya da bir karşıma çıksan...

Sen, Emre, Okan keşke hiç o takımın içinde olmsayadınız. Sen ancak Ümit Davala'nın Milan'da Gattuso ile anektodlarını yazarsın. Bunu da yine Galatasaray'ı aşağılamak için yaparsın. Kendine dair hiçbir geçmişin yok çünkü...

tenten dedi ki...

yazinin altina imza atarim... bir bu degil ki bu tribunlerin adam yaptigi hakan sukur, hasan sas... ne kadar da dertliymisler ne kadar da sevmezmisler bu klubu... yaziklar olsun...

Ozan dedi ki...

bu yavşakları gördükçe kimse yanlış anlamasın metin oktay büyük adammış yani aptalmıydı adamlar istedi diye bıraktı hayır zirvede bıraktığı galatasarayı sevdiği için bıraktı bu yavşaklar metin oktayı ağzına bile almasın metin oktay öyle bir izlenim bıraktı ki bende o zamanlar yazı yazdığı gazetede galatasaraya sallamayacak kadar büyük galatasaraylıydı bu yüzden tek kral tacsız kral tanju hakan yalan