27 Nisan 2010

Hepiniz geberip gidin


"Bu çocuk oyunudur. 7-8 yaşında çocukların yaptıkları buna benzer bir şeylerdir. 10 kişiden 3'ü cezaevinde yattı. Geri kalan 7 çocuk, Çocuk Esirgeme Kurumu'nda koruma altına alındı. Adalete karışmayız. Adalet onları serbest bırakmıştır. Pervari küçük bir yer, hepimiz akrabayız. Olayı kapattık gitti kendi aramızda. O zaman gelseydiniz herşeyi açıklardık size. YİBO'larda tüm Türkiye'deki gibi olay olur. Bu herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Şimdi çocuklar cezalarını çektiler. Herkes görevini dört dörtlük yaptı. Evet bu olay vahşi bir şekilde oldu. Ama burada Güneydoğu'da bir kız için böyle bir olay için yüzlerce insan ölüyor ve olmuştur. Biz bu olayı kan davasına dönüştürmedik. Kimse Pervari'nin huzuru bozmasın. Biz kendi aramızda kapattık diye kaymakamsız, savcısız ve emniyetten habersiz yapmadık. Onlarla beraber yaptık. Biz bunu kınıyoruz, bence bu bir vahşettir. Olayı kendi aramızda hallettik. Gelin Pervari'nin balının haberini yapın."

Bu sözler Siirt'in Pervari İlçesi'nin Demokrat Partili Belediye Başkanı İsmail Bilen isimli şahısa ait. İnsanların şekillerine bakarak yargı geliştirmem ama herif neandertel dönemden kalmış. Yanındakilere bak, hepsi Kurtlar Vadisi bozması.

Bu şahıs, bütün Türkiye'nin tüylerini diken diken eden bir olay hakkında bu açıklamayı yapıyor. Hiç rahatsız olmadan, yüzü kızarmadan çıkıp medya önüne konuşabiliyor.

Ben ne kadar soyu ve sopu varsa sövdüm bu şeref yoksununa. Böyle bir ülkede yaşıyoruz ki, bu tipte bir tek hücreli belediye başkanlığı yapıyor. Buna oy veriliyor, bu maaş alıyor o işten.

O kadar açık ve net bir biçimde, olayın üstü kapatılmaya çalışılıyor ki, her açıklama biraz daha belli ediyor olayları. Bu işi, o çocukların yapıp yapmadığı bile şu noktadan sonra tartışmalıdır.

Bu ülkede yaşadığım için, bu insanlarla aynı oksijeni kullandığım için kendimden tiksinir hale geldim.

Bu herife oy veren embesillere de, bu herifi belediye başkanı olarak o koltukta tutanların da ağzının tam ortasına sıçayım.

6 yorum:

Adsız dedi ki...

herşeyi saklarsın saklarsın sonra böyle ortaya saçılır. Bakalım başka daha neler saçılacak...

Bir de çıkıp 3 çocuk yapın diyor ya; gerçekten bu ülkede yaşamaktan nefret ettirdiler.

Adsız dedi ki...

belediye başkanı kendi aramızda hallettik diyor? Nassı yani?..

Saunders82 dedi ki...

RTÜK’ten yayın yasağı
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Siirt Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararı doğrultusunda Siirt’teki tecavüz olayına yayın yasağı konulduğunu bildirdi.

Bir habere nasıl yayın yasağı konulabilir ki? Bu olay günyüzüne çıkmamış, çıkarılmamış. Daha nelere şahit olacağız veya kimbilir 8 yıldır neler oldu da haberimiz hiç olmadı? Avusturya çok geri zekalı bir ülke demek ki Fritzl için yayın yasağı koymadı(!)

Pervari balını da varolan kovanları ile birlikte Siirt kamuoyuna yolluyorum!

Saunders82 dedi ki...

Siirt'in Pervari ilçesindeki Yatılı ilköğretim Bölge Okulunda meydana gelen çocuk istismarı olayına, bazı AKP'li Milletvekili ve il yöneticileri akrabalarının karıştığı iddia edildi. Geçen yıl meydana gelen olayın bu nedenle üstünün kapatılmak istendiği belirtiliyor. Öte yandan, inceleme için Siirt'e giden Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun CHP'li üyeleri Ahmet Ersin ve Malik Ecder Özdemir'in bir rapor hazırladığı belirtildi. Ayrıca BDP de, konuyla ilgili hazırladığı raporu önümüzdeki günlerde açıklayacak.

Siirt'in Pervari ilçesindeki Yatılı ilköğretim Bölge Okulundaki çocuk istismarı olayına, bazı AKP'li Milletvekillerinin ve il yöneticileri akrabalarının karıştığı iddia edildi. Geçen yıl meydana gelen ve olaya adı karışan AKP'lileri gizlemek için olayın üstünün kapatılmaya çalışıldığı öne sürülüyor. CHP ve BDP de konu ile ilgili rapor hazırlıyor. Ulusal Kanal'ın edindiği bilgilere göre, olaya adı karışan AKP'lilerin bu raporda yer alacağı belirtildi. İnceleme için Siirt'e giden Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun CHP'li üyeleri Ahmet Ersin ve Malik Ecder Özdemir'in de hazırladıkları raporu Parti yönetimine sunacakları ardından da raporun kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.

MBC dedi ki...

sözlerin bittigi yerdir heralde..
2-3 gündür isyerinde sadece bu vahset´i konusuyoruz..
insanligin bittigi yer..
--
resimdeki adam sanki Trabzonspor´daki Ünal´a benziyor..

il Capitano dedi ki...

aralarında kapatmışlar çünkü tecavüzcü şerefsizler arasında hocaefendiler,esnafın ileri gelenleri,ensesi kalınlar var!!!nasıl bir ülkede yaşıyoruz,nasıl bir pisliğe bulaştık biz...