21 Eylül 2010


Demek ki neymiş, İstanbul'da hakemin kafasına her türlü şeyi sallayıp, kafasını yarabilirsin ama Gaziantep'te bunu yapamazsın.

Çıkıp biri anlatsın mümkünse, geçen yıl Kadıköy'de yardımcı hakemin kafasının yarılmasıyla, dün Gaziantep'te yaşananlar arasındaki farkı.

Mondragon, Eser Özaltındere, Eric Gerets... Hepsinin ortak özellikleri, bir faşistin isminin konulduğu statta bir yerlerinin yarılması.

Gaziantep ve İstanbul arasındaki fark mı maçların tatil kararı yoksa Fenerbahçe ve herhangi bir takım farkı mı?

Adalet mi istiyoruz? O zaman bunu herkes için sağlasınlar. Bunu yapan Galatasaraylı'ysa da, Fenerbahçeli'yse de, Konyalı'ysa da eşit bir biçimde yapsınlar. Kararlar şehirden şehire, stattan stada farklılık göstermesin.

Şunun altını çizelim; Gaziantepspor-Bursaspor maçında hakemin aldığı karar doğrudur ancak daha önce terör yuvasında olup biten her şey karşısında üç maymunu oynamak, neredeyse stadın yanmasına göz yumup, iki maçlık cezalarla geçiştirenler hata yapmıştır.

Bu hatalar devam edecektir de. 4 hafta sonra ne olup bittiğini hep birlikte izleyeceğiz. Nasılsa olaysız, birilerinin kafasına-gözüne bir şeyler atılmadan bitmiyor 90 dakikalar. Bakalım aynı cesareti, aynı kararlılığı gösterebilecekler mi?

Bu vesileyle, Bünyamin'in kulaklarını da çınlatmış olalım.

SAMİ YEN'İN ÇİMLERİ

Kasımpaşa-Fenerbahçe maçı Ali Sami Yen'e alındı dün. Türkiye'de zemini adam akıllı olan birkaç stattan biri Ali Sami Yen. Önce İBB-Konya sonra Kasımpaşa-Fenerbahçe ve Galatasaray-İBB maçlarıyla zeminin ağzına sıçıp sıvayacaklar.

Üstte söz ettik ya adalet eşit dağıtılsın diye. Sanırım Federasyon dedi ki, "Ulan Türkiye'de zemini iyi olan tek stat var neredeyse. Bari onun da ağzına sıçalım herkes eşit şartlarta mücadele etsin."

Israrla küfür etmeyeceğim, bu kararı alanlara. Etmem...

6 yorum:

brk dedi ki...

1- peki antepliler bir kez daha hakemin kafasını yarar ise ya da sahaya girer ise ne olucak? biliyoruz ki geçen sene diyarbakırı küme düşürmemek için 2. maçı 3-0 tecil etmediler kalan dakikaları oynattılar. aynı şey şimdi antep içinde geçerli olucak mı?
2- ibb maçlarını neden ali sami yen'de oynar istanbulda ufak stadyum mu yok? zaten seyircisi olmayan bi takım? keza kocaelide oynasa ne farkeder?

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

Şu noktaya değinmeyi unutmuşsun, Kasımpaşa başkanı ASY kokuyor demişti geçen sene, şimdi o "kokan" stada muhtaç oldu arkadaşlar.

aksilaz dedi ki...

Orası Kadıköy orada herşey mübah. Hakem döv, rakip futbolcu döv, taş at, yumurta at, rakip teknik direktörün alnını yar, kaleciyi bombalarla sağır et, tekme at, tükür, küfret, tokat at, hatta ve hatta stadı yak o bile serbest.

Sürekli söylediğim bi cümle Fenerbahçe türk sporunu başına bir bela olarak kurulmuştur diye. Her branşta böyleler. Geçtğimiz senelerde Basketbol yaptıkları ve ir takımın şampiyonluk sevincini kursaklarında bıraktıkları hala gözlerimin önünde.

stalker dedi ki...

ibb-konya maçı niye asy'de ki?

koala dedi ki...

@ Ata İsmet Özçelik; evet evet gecekondu demişti hem de.

@ stalker; Olimpiyat Stadı bakımda olduğu için.

@ aksilaz; özellikle Aziz Yıldırım yönetimidir bunları tezgahlayan. ve herkese aba altından sopa göstererek, göz yumulmasını sağlayan da.

Saunders82 dedi ki...

Eee arkadaş papaz olduğumuz takımların maçlarını bizim stadımıza verme hakları nerden doğuyor? Niye hiç Fener'in stadında oynanmıyor? Ben bir kere denk gelmedim Fener deplasmanda oynarken o hafta Fener'in sahasında Kasımpaşa, İBB falan op oynasın. Aslantepe'ye geçince de buna müsaade edecekler mi? Zaten hükümetin takımı ikisi de...

Çok sevineceğim başta Kayseri, Kasımpaşa, İBB, Ankaragücü, Konya küme düştüğü zaman... Umarım bir sezon bunların ilk üçü aynı anda düşer. Umarım bir düşerler bir daha da ayağa kalkamazlar...

Ben de özetleri izlerken bir gördüm İBB bizim stadımızda seyircisiz maç oynuyor. Biz gidelim patates tarlasında oynayalım. Ama doğru Fener'in zemini bozuluyor boklu dereden dolayı değl mi? Bahaneleri hazırdır onların her şarta karşı...