22 Ekim 2010

Haram olsun


Son bir aydır sürekli konuşuyor. Her konuda fikir beyan ediyor. Özellikle "Din adamları kanaat önderi olmalı" açıklamasından sonra daha fazla konuşmaya başladı.

Bütçeleri, ülke bütçesine eşdeğer nitelikte. 2010 bütçeleri 2.650.530.000 (artık yazıyla ne kadar geliyorsa hiz hesaplayın. matematiğim zayıftır) ve bu parayı beğenmiyorlar. 10'a yakın bakanlığın bütçesinden daha fazla paraya sahipler.

Türkiye'de her 70 camiye karşılık bir hastane var. 353 kişiye bir cami, 60 bin kişiye ise bir hastane düşüyor.

Yine camilerde 26 milyon 882 bin kişinin ibadetini yerine getireceği kapasite bulunurken, hastanelerin tedavi için kabul edebileceği hasta sayısı ve kapasitesi ise sadece 189 bin 482 kişi.

Türkiye'deki bütün hastanelerde diş hekimi, eczacı ve laboratuvar uzmanı dahil 21 bin 29 sağlık personeli bulunurken camilerde 9 bin 547 müezzin ve kayyum var.

Diyanet'in bünyesindeki kadro sayısı ise 117 bin 541 kişi.

Nasıl bir kurumdur anlamış değilim. Verdiğim verginin bir kuruşu buraya gidiyorsa, kendi dillerinden konuşayım haram ediyorum. Verdiğim vergiden okul, hastane yerine cami yaptırılıyorsa yine haram ediyorum.

Ali Bardakoğlu denen arkadaş şu günlerde pek popüler. Ağız ishali durumu yaşıyor. Her konuda bir fikri var, her konuda fikir beyan ediyor.

Ülkenin paralarını hortumlayan resmi kurum niteliğindeler.

Nasıl bir ülke anlamış değilim. Hastane yerine okul yaptıran, doktor yerine imam, müezzin istihdam eden.

Dediğim gibi tek bir kuruşumu bile haram ediyorum.

5 yorum:

ozdmroz dedi ki...

olanlar oluyor işte, yavaş yavaş sindire sindire, ben hatırlamıyorum ki hiç bir dönemde bu kadar cesur ve bu kadar güçlü olduklarını, tamam güçlüler ama hala mağdur edebiyatı yapmıyorlar mı deli oluyorum.

Bu koyun millet oldukça ve bunların dilinden anlayan muhalefet olmadıkça daha çok göreceğiz bu gibi olayları.

Eskiden asla memleketimi bırakmam, vatanıma hizmet ederim diyordum. Şimdi mi? hadi eyvallah der çeker giderim. Çünkü bunları hakedecek bir halk göremiyorum etrafımda.

Ozan dedi ki...

devletin malı deniz yemeyen keriz bunlarda keriz değilmiş demekki gerçekten haram olsun okul sayısında fazla cami sayısı ve hala mağdur edebiyatı dinimizi yaşamıyoruz git camine kıl namazını tut orucunu sana karışan kim işini yap her şeye karışma ama özür dilerim biz türkler her boktan anlıyorduk dimi

Adsız dedi ki...

Müslüman ülke

Saunders82 dedi ki...

Sokakta görsem yüzüne tüküreceğim şahsiyetsiz insan kopyası...

Buna giydirilen bu kukla kıyafet neyin nesi onu çözebilmiş değilim. Papa falan mı zannediyor kendisini acaba?

Adsız dedi ki...

Eğer iktidara gelen bir parti diyanetin bütçesini düşürürse oylarını büyük ölçüde kaybeder dinsiz parti diye.