23 Kasım 2010

Kalkanları siz indirin


Tarih: 15 Kasım 2010
Yer: Bangladeş
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: NATO kapsamında atılacak bir adım ve bu işin komutasının kime verileceği önemli. Topraklarımızın genelinde böyle bir şey düşünülüyorsa bize verilmeli.

Yerleşim noktaları önemli, serpilme önemli. Nerede olacak, hangi irtifada olacak. Teknik kadrolarımız Bütün bunların üzerinde çalışmalarını yapıyorlar ve Lizbon zirvesinde görüşülerek mutabakat sağlanırsa ne ala, yoksa yapacak bir şey yok."

Tarih: 22 Kasım 2010
Yer: Ankara
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: Şu anda balistik füze savunma sistemleriyle alakalı açıklanan başlıklar biliyorsunuz belli. Bunlardan bir tanesi savunma amaçlı olarak NATO'nun bu sistemi kurması kararı.

Komuta olayına gelince, bunlar, bundan sonra yapılacak birleşimlerde tespit edilecek. Şu anda komutası 'şu ülkededir' diye belirlenmiş bir şey söz konusu değil. Buranın komuta sisteminin tamamıyla NATO'da olması gerektiğini söyledik, bunu savunduk.

Komutanın kesinlikle NATO'da olması gereğini ifade ettik ve NATO malumunuz olduğu üzere saldırı sistemi oluşturmuyor, savunma sistemi oluşturuyor. Zaten, NATO'nun kuruluş amacı da saldırıya değil savunmaya yönelik bir birleşimdir.

************************************************************************

Bu ülke yalanlara daha ne kadar inanmaya devam edecek? Sahte delikanlı tavırları ne kadar yutturulacak? Bir hafta arayla söylenenler bunlar.

Akp iktidarı emperyalizmin sıkı bir yardakçısıdır, her ne kadar ülke içindeki dinamikleri ara ara tutabilmek için atıp tutsa da.

Füze kalkanı projesi kapsamında yerleştirilecek Patriot füzelerinin menzili 15-45 kilometre arasında. Güya İran’dan gelen saldırıları önleyecek.

En büyük merakım, ülke topraklarının aleni olarak satılmasının ne zaman gerçekleştirileceği.

Sanırım Cumhuriyet tarihi boyunca bu kadar teslimiyetçi, ülkeyi dışa bağımlı hale getiren, boynunda tasma ile dolaştırılan bir ülke haline gelmemiştik hiç.

Ama ülke halkı benimle aynı fikirde değil. Dilenciliğe alıştırılmış, oyunu pirinç-bulgur-kömüre satan, vicdanı ile onurunu kaybetmiş halk, böyle düşünmüyor. Halk goygoyculuğu yapmayacağım, açık bir biçimde fikirlerim bunlardır.

Herkesin ağzında "Halk en iyisini bilir" mavrası var. Valla sokakta sağa-sola lama gibi tüküren, yaya geçidinin ne olduğundan bihaber, herkesin sorununu kaba kuvvetle çözmeye çalıştığı bir toplumdan söz ediyoruz. Üstelik bu saydıklarıma onlarca madde daha ekleyebilirim.

NATO füzelerini, bunların evlerinin dibine kurmak gerekir. Hatta kalkanları da, bunlar indirsin. Hatta eğer arzu ederlerse, kalkmayanları kaldırma görevini de...

3 yorum:

Ozan dedi ki...

valla davos oyunundan sonra tamamen bitmiştir benim bnim için hem israile kafa tut hem israilin götünü kolla anlamıyorum sorun bizdemi biz güvenmiyoruzda halk güveniyor bu adama bu arada ekonomi iyi yalanları falan devam ede dursun uzanlar 100 milyar dava açtı hadi ödesin bakalım tayyip onu da bizden çıkarıcaklar ya neyse ama gülünç olan ekonomi iyi falan diyenler şimdi ağlıyorlar türkiye bu parayı öderse ne olur diye

Dalecarnegie dedi ki...

Ellerine sağlık ağabey.
Herkes görünürde Akp karşıtı,kime sorsan vallahi vermedim diyor.İnternette zaten gerilerde ama adamlar götürüyor yine işi.Anlamıyorum gerçekten.

Dedigin gibi ağabey Füze kalkanlarını evlerinin yakınına kuracaksın anlayacaklar o zaman.

Saygılar

melih dedi ki...

selamlar,
insanımızın ne kadar koyun ve düşünmeden hareket ettiğine çok basit bir örnek. akp hükümeti insanları nasıl uyutuyor. İstanbul'da metrobüs zammından sonra HalkEvleri çeşitli istasyonlarda (genelde yolcu yoğunlu çok olan) eylemler yaptı. Zamlar geri çekilsin yoksa bedava gideceğiz diye. Cevizlibağ'da bir iki eleman "tekbir ve ya alllah bismislah" diyerek provoke ediyor. Mecidiyeköy'de eylemcileri tartaklamaya çalışıyorlar. Çünkü bunlar koyun, 5 senede bir verilen kömüre, ramazandan ramazana gelen yardım kolilerine hayatlarını satıyorlar. 581TL asgari ücret alan bir işçi nasıl yaşıyor merak ediyorum hele İstanbul'da. 550 vekil neyime? 9-10 bin maaşı ne yapıyorlar? lojmanda otuyorsun, elektrik yok su yok. arabanı devlet veriyor, 9-10 bine ne alıyon ne satıyon be adam? merak ediyorum.
Yazı ile çok çok alakasız oldu ama bu ampul kafayı görünce şekerim yükseliyor, sağlıklı düşünemiyorum =)
sevgiler
Melih ERTAN