14 Şubat 2011

Bugün susanlar dünün fahişeleriydi


Askerler, bürokratlar, gazeteciler, hukukçular, sendikacılar, bilim insanları, siyasetçiler...

Ses kayıtları, gizli kamera kayıtları, fotoğraflar...

Sokaklarda memurlara, öğrencilera, işçilere baskı ve dayak...

Binlerce sayfalık içeriğini çıkartanları bile bilmediği yasalar...

Toplumun büyük bir kısmı bugün hapishanelerde ve hapishane yollarında. Siyasi iktidarın yanında, yakınında bulunmayan kim varsa tek tek yok ediliyor.

Maliye'nin kestiği vergi cezaları vasıtasıyla satılmaya zorlanan medya kuruluşları, devlet kanalıyla satın alınan medya kuruluşları, gücün tek bir tarafa odaklanmasının önemli sac ayaklarından biri.

Bir diğer sac ayağı iktidarın deyimiyle "Rejimin teminatı" olan polis.

Her tür operasyonu incelikle yürüten, birtakım davalarda 'yanlışlıkla' kayıt değiştiren, bilgi ekleyen polis yani.

Yeni bir Türkiye'nin şekillendirildiği, bu yapılırken de ülkedeki tüm iktidar muhaliflerinin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı artık su götürmez bir gerçek. Koskoca toplumda Ergenekon adı verilen ve kendisine örgüt yakıştırılması yapılan oluşumda yer almayan kimse yok gibi; gözaltılara, tutukluluklara, davalara, iddialara bakılacak olunursa.

Lafı eveleyip gevelemeyeceğim. Bugüne kadar nasıl net konuştuysam, yine aynı şeyi yapacağım. Türkiye ABD destekli Fethullahçı yapılanma ve ona yardımcı olan başka cemaatler tarafından dönüştürülmektedir.

Türkiye'de bugün belli bir kesim dışında hiç kimse kendisini güvende hissetmiyor. İnsanların kendisini güvende hissetmelerini sağlayan yegane şeyse, olan biten her şeye seyirci kalmalarıdır.

Çünkü herkes gayet iyi biliyor ki, sustuğunuz sürece size kimse dokunmayacak.

Çok bilinir ama unutanlar için hatırlatayım istedim.

Önce Yahudiler için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben Yahudi değildim
Sonra komünistler için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben komünist değildim
Sonra sendikacılar için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben sendikacı değildim
Sonra benim için geldiler
Ve artık ses çıkaracak kimse kalmamıştı...

(Papaz Martin Niemöller'in günlüğünden)


Şunu herkes iyi anlasın, bugün oturduğu yerden sisin kalkmasını bekleyenler ve ona göre hareket edecek insanlar, bu toplumun asalakları olarak anılmaya mahkûmdur. Çünkü sustuğumuz her dakika, sıranın bir gün bize gelecek olmasını geciktirmekten başka bir işe yaramıyor.

Bir gün er ya da geç, eğer tüm şerefsizliğimiz ve onursuzluğumuzla Türkiye'nin bulunduğu kabın şeklini almamışsanız sıra size gelecek. Bunu aklınızın bir kenarına mutlaka yazın.

Türkiye'nin bugününe bakın ve eğer biraz tarih okumuşsanız Nazi Almanyası'nın nasıl vücut bulduğuna bakın. Ne kadar çok benzerlik bulduğunuza inanamayacaksınız bile.

Son söz ben dahil herkese gitsin; bugün Türkiye'de olup biten her şeye sessiz kalanlar, kafasını gömdüğü kumdan çıkartamayanlar, Nazilerle yatan Hollandalı ve Fransız fahişelerden farksızdır.

Susmaya devam edin orospular ya da size verilen afyonlarla eğlenmeye devam edin...

5 yorum:

dt.ibo dedi ki...

abi konuşsak duyluyomu? 2 hafta önce YÖK'ün önündeydik. bu ülkenin en önde gelen profeöserleri ile birlikte, insan sağlığının nasıl devlet eliyle tehlikeye atıldığını anlattık. En az 3 kamera 10 dan fazla muhabir vardı. Akşam haberlerinde yanındaki inşaat yüzünden yan yatan binalara kadar izledim sonra bıraktım yoktuk.
Ertesi gün gazetelerde de yoktuk.

illa yumurta atmak, polisle kavga etmek lazım basının sallaması için. Basın anlatmadığı sürece şurada birbirine anlatan bir avuç insan kaldık ki bizim de fikrimiz zaten belli.

Önemli olan bu halkın güvendiği, inandığı isimlerin sahne alması çok geç olmadan, o zaman ancak medya yayınlayabilecek, haber niteliği olacak açıklamaların.

simonshouts.blogspot.com dedi ki...

arap denip asagilanan adamlar gurur savasi verirken, bizde elit gecinenleri gectim gencligin bizzat iclerinden cikanlarin dayanismasina tepkisiz kalmasi. Bu adamlarin hala neden korktuklarini anlamak zor. O kadar ölmüsüz ki kendi icimizde.

Blogumda da kullandim yazini umarim sakincasi yoktur

koala dedi ki...

@ simonshouts.blogspot.com; yok canım ne sakıncası olacak, rahatına bak.

@ dt.ibo; valla şu kadarını söyleyeyim, yakında yumurta atıldığında da haber çıkmayacak. medyada büyük bir satış gerçekleşmek üzere çünkü.

kaptan dedi ki...

satilanlar satilmis alinanlar alinmis, nazi almanyasina gitmeye gerek yok 12 eylul de d aynisi olmustu, hic bir siyasi dusuncesi olmayan sadece grev de olduklari icin iceri alinan 3 ay iskence goren adam sayisini tamamlamak icin sokaktaki simitcileri toplayan zihniyet her zaman bu ulkede vardi simdi bunlar yapiyor aynisini ama halk okuz olunca zannediyorlarki oncekiler gibi olacak bu oncekiler gibi olmayacak eger karsi cikilmaz ve bu iktidar yikilmaz ise bunlar oyle bir sikecekki iran yaninda solda sifir kalir, bunlardaki kin ve nefret ayetullahta yoktu...

Gorki dedi ki...

toplumda öylesine bir sindirilmişlik var ki insanın çıldırası geliyor hakikaten..
insanları kulluğa köleliğe sadaka kültürüne gömdüler boğazlarına kadar..
arada bir feysbukta içinde politik bir gönderme ya da sitem olan bir şey yapsam hemen aileden yakın çevremden birileri uyarır:aman ha internet ortamında yazma böyle şeyler.. devlet memurusun sen yakarsın kendini.. bu pezevenkler sayesinde olduk ya hani devlet memuru..!! pat diye de alıverirler elimizden her şeyi.. insanların hepsinde böyle bir korku var..

"aman öğrencisin sen bulaşma bu işlere, aman kadın kısmının bu işlerle işi olmaz sen işine bak, aman uğraşma bu işlerle çoluğun çocuğun var, aman ha yerin kulağı vardır konuşmayalım bile, aman ha geleceğinle oynarlar fişlenirsin, aman ha bulaşma alemin enayisi sen misin bak sesini çıkaran var mı başka, aman abi yaa ne yaparsak yapalım değişmez bu düzen, bu halka revadır abi boşuna yakmayalım kendimizi, aman ha onların tuzu kuru sen sakın bulaşma"

ruhumuzu ele geçirdiler tecavüze devam ediyorlar..