12 Mart 2011

Selam olsun tüm kızıl karanfillere


Bu ülkedeki en kirli tezgahlardan biriydi Gazi Mahallesi olayları. 20'den fazla kişi hayatını kaybederken, 7'sinin polis kurşunuyla öldüğü belirlendi.

Yargılanan polislerden sadece 2'si için mahkûmiyet kararı verildi. Tahmin edileceği üzere bu iki polisin de cezaları ertelendi.

Türkiye'deki her utanç olayında olduğu gibi bu olayda, sumenaltı edildi.

Polislikten ihraç edilen Adem Albayrak, açık açık isim vererek, dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Necdet Menzir, dönemin İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar için "Emri onlar vermişti" söylemi bile kimsenin rahatını bozmadı.

Bu ülkede garip bir biçimde Aleviler etrafında şiddet olayları döndürülüyor. Osmanlı'dan bu yana bir devlet geleneği gibi, her tür şiddet olayının öznesi Aleviler oluveriyor.

Anadolu tarihi Alevilere yönelen katliamlarla dolu. Bugüne kadar hiçbirinin sayfası bile açılmadı. Katiller ellerini-kollarını sallaya sallaya dışarıda geziyor.

Bugün "Anaların gözyaşı dökülmesin" diye sahtekârca açıklama yapan siyasilerden bir teki dahi, kızlarını, oğullarını, eşlerini yitiren ve gözyaşları kurumamış analar için kılını kıpırdatmadı.

Her zaman olduğu gibi unuttuk. Hafızalarımızdan siliniverdi o kanlı gün. Bir sonraki yaşatılana kadar da unutmaya devam edeceğiz.

Faşizm ve her türden gericilik döktüğü kanda boğulmaya mahkûmdur!

Selam olsun tüm kızıl karanfillere...

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Yanlış hatırlamıyorsam Abdülhamit zamanında Şeyhülislam "7 kızılbaş kürdü öldüren cenneti garantiler. Kızılbaşların mallarının yağmalanması helaldir." benzeri bir fetva vermişti.

Bu ülkenin katillerini nasıl besleyip büyüttüğüyle ilgili bir örnek vereyim.Milli mücadeleye yakın zamanlarda(1919 en üst noktaya ulaşıyor)Giresun yöresinde Topal Osman adındaki çeteci Rum köylerini basıp yaklaşık 350 bin rumun katledilmesinde başrolü oynuyor.İnsanları canlı canlı gömme,gemi kazanına atma,bebeklere işkence etme vs...

Karşılığında 1923 yılına kadar Atatürk'ün korumalığını yapıyor ve bölgenin sayılı zenginlerinden biri haline geliyor.Bu arada 1921 koçgiri ayaklanmasının bastırılması sırasında kürtlerin yanında rum ve ermenilere de katliamlar yapıyor.Daha sonra 1923 yılında muhalif bir milletvekilini öldürdüğü için yakalanır yakalanmaz konuşmasın diye başı kesiliyor. Şimdi bu adamın mezarı Giresun kalesinde ve oranın yerel kahramanı durumunda.Komunist Suphi'yi de onun adamlarının öldürttüğü iddiası var.

Şu anda hakkımızda -yakın tarihlerde yapılmış- 3 soykırım iddiası var.
-Sözde pontus soykırımı
-Sözde ermeni soykırımı
-Sözde Kürt soykırımı

Hepsi de sözdedir kesin.