4 Mayıs 2012

Biz de dişlerimizi sıkıyoruzSamsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde bugün açılışa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı protesto etmek isteyen öğrencilere önce özel güvenlik görevlileri, ardından da polis böyle saldırdı.

Toplumu dindar yapmak isteyenler, aslında kindar insanlar yarattıklarının farkında değiller.

Tıpkı kendi söyledikleri gibi, dişlerimizi sıkıyoruz, kimilerimiz sıkarken, kırıyoruz o dişleri. O günün geleceğini bekliyoruz. Sonsuza kadar iktidar kalamayacaklarının farkında bile değiller.

Üniversitelerdeki özel güvenlik terörü gerçekten fazlasıyla can sıkmaya başladı. Hiçbir yasal dayanağı olmayan, paralı köpeklerin öğrencilere, sanki can düşmanıymış gibi vurması, tokatlaması kabul edilebilir bir durum değil.

Hep söylüyorum, iyi ki şu dönemde öğrenci değilim. Bana şöyle bir tokat atacak, gece evine giderken; kolunu, bacağını kırmadan bırakmam, bir de kulağına fısıldarım "Okul hatırası" diye.

Üniversitelerimiz özgürleşti değil mi? Türban serbest bırakıldı ve özgür hale geldi. Öyle ya, bundan 10 yıl önce üniversitelerin özgürleşmesinin önündeki tek engeldi, şimdi kimse sesini çıkartmıyor.

Kendilerine yönelik tek bir olumsuz tepkiye bile tahammülleri yok. Öğrenci, işçi, memur, tiyatrocu v.s. v.s. Kendileri gibi düşünmeyen kimseyi etraflarında görmek istemiyorlar.

Dişlerimizi sıkıyoruz, kırılırcasına sıkıyoruz hem de. Kimse bunları unutmuyor, herkes alabildiğine kinini içinde biriktiriyor. Tokat atana, yanağımızı çevirmeyeceğiz, bundan emin olun.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

zaten bu ülkede ki sorun bu, her 10 yılda bir birileri dişlerini sıkmaktan kırıyor zamanında aynısı başörtülülere yapılıyordu o zaman dişini sıkanlar şuan da kendilerine yapılanı başkasına yapıyor bu ülkede gerçekten bişeylerin kökten değişmesi gerekiyor oh ne güzel 10 yıl önce sen yap, şimdi ben, bir sonra ki 10 yıla tekrar sen acaba ne zaman kardeş olmayı öğreneceğiz bak ben tarafsızca yorum yapıyorum haksız olduğumuzu şuanda büyük yanlış yapıldığının farkındayım. peki ya sen 10 yıl önce benim gibi konuşabiliyormuydun? çok merak ediyorum.

koala dedi ki...

@ Adsız; 20 yıldır bu ülkede dişlerimi sıkıyorum, bugünkü iktidara yönelik değil tepkim. çünkü bu iğrenç, kokuşmuş sistemden nefret ediyorum

Adsız dedi ki...

ozaman yazdığının altına akp ye oy vermiş biri olarak imza atarım, çünkü ben yıllar önce sırf başörtüsü taktığı için okullara alınmayan, fişlenen, başındaki başörtüsü çekilen kızlara yapılan haksızlığı da tepkiliydim, şimdi protesto yapma hakkı bulunan öğrencilerede saldıranlarada tepkiliyim sen 20 yıldır tepkilisin ben 20 yıldan daha fazladır tepkiliyim keşke bizim ülkemiz gerçek demokrasiyi tam manasıyla benimse se, kardeş kavgası son bulsa biz de dişlerimizi kırmasak...