26 Temmuz 2012

Asalaklar

Sıcak zaten insanın beynine beynine işliyor, normalde de sakin biri değilsin, çileden çıkmaman için sebep kalmıyor. Benim gibi 70 yaşındaki pencere kenarında duran emekli amca ruhuna sahipsen, o zaman çile seni kollarına alıyor.

Senelerdir bu işi yaparım ama hadisenin magazin boyutundan oldum olası nefret etmişimdir. Haa maruz kalıyorum mecburen ama elimi sürmemişimdir hiçbir zaman.

Dün ilkin; ismi Demet Akalın olan tanımsız canlı, kocasıyla bir mekana gidiyor. Güya orada garsonlar, bunların dedikodusunu yapıyor ve bunlar da şikâyetçi oluyor. Sonuç itibariyle iki garson işten atılıyor.

Bunun dumanı üstünde tüterken, Demet Akalın'ın erkek versiyonu olan, "Ne var yani Mozart da 8 notayla müzik yapıyor, ben de" sözüyle, müzik tarihine geçen Serdar Ortaç, tatil yaptığı otelde, telefonunu kaybediyor. Otel didik didik aranıyor ve bu tiksinç herif yüzünden 6 çalışan işinden atılıyor. Sonra bir bakıyorlar ki, yavşak telefonunu arabasında unutmuş.

Bir insanı işinden, ekmeğinden etmekten daha büyük bir orospu çocukluğu olamaz. Hele hele, hiçbir suçu olmayan insanlara hırsız muamelesi yapmak, daha büyük bir orospu çocukluğudur. O insanlar ne yer, ne içer, kirasını nasıl öder, akşam eve nasıl ekmek götürür, çoluk çocuğuna ne söyler, bunların hiçbirini düşünmezler.

Kumarhanelerde yüzbinlerce dolar harcayan adamdan bunları beklemek, benim gerizekâlılığım.

Bunları hayatın içine salsan, bir baltaya sap olamazlar. Hiçbir yetenekleri, bildikleri herhangi bir iş yok.

Lan, bunları dinleyen milyonlarca insan var. "Zevkler, renkler tartışılmaz" diye bir laf var ya, o lafı kim söylediyse, onun ağzının ortasına sıçmak lazım. Hayır arkadaş, neden bir insan Serdar Ortaç, Demek Akalın dinler? Müzikal açıdan ne gibi bir doyuruculuğu var, senelerdir anlam veremiyorum.

Şimdi ben bunu söyledim diye, elitizmle filan suçlayan dalyarak çıkar kesin. Yazıyı okuyup, aklından bile geçiriyorsan, klavyeyi götüne sokmaya başla şimdiden. İnsan dediğin komplike varlık, her şeyin en iyisine layıktır, bu boktan şeyleri müzik diye sunmak ağır hakarettir.

İneklere dinletsen sütten kesilir, tavuklar duysa yumurta vermeyi bırakır amk.

İşin müzik kısmını geçersek, 8 tane insan işsiz kaldı, bu yavşaklar yüzünden. Gece oldu mu kafalarını rahat rahat yastığa koyup uyumuşlardır, akıllarının ucundan bile geçmemiştir yaptıkları şey.

Bunlar halkın uyuşturulması için ortaya çıkartılmış tipler, görevlerini yapıyorlar. Kameralar karşısında halkın götünü yalarmış gibi yapıp, halkı sikerek para kazanan asalaklardan başka bir şey değiller.

Demet Akalın, Serdar Ortaç'ı dinleyen bir ülkenin başbakanının Recep Tayyip Erdoğan olmasına da şaşırmamak lazım. Baş-tarak, göt-yarak hesabı işte.

Kazandığınız her kuruş, ekmeğinize kan doğranarak geri döner umarım.

Bir insanı ekmeğinden eden kim olursa olsun yedi sülalesini sikeyim...

12 yorum:

Mahir Seyhan dedi ki...

Ayakların baş,başların ayak olduğu bir ülkeden daha ne beklenebilir ki?

Gülnihâl-Ayrı değil birleşik dedi ki...

Deveye diken insanı.... yaranır..

samet dedi ki...

Burada bile başbakana bağlamışsın. Sıçsak ondan bile başbakanı sorumlu tutacaksın Koala.

Adsız dedi ki...

yazdığın yazı son derece doğru olmakla beraber sinirden abartıp saçma noktalara gittiğini düşünüyorum. elbette serdar ve demet saygı duyulacak müzisyenler falan değiller. ancak tamamen laylaylom amacı taşınan anlarda dinlenirler yani. doymak için değil kafa dağıtmak için. bunu yapan herkes beyinsiz değil. tam tersi bilinçli tercih. ne kadar akıllıysan o kadar mutsuzsun malum. bu şarkılarla bir an olsun kafan boşalıyor.

koala dedi ki...

@ samet; valla senin başbakanın gençlik festivaline bile dahil olduğu için gayet doğal.

@ adsız; herkesin kendi seçimi, kafanızı bunlarla boşaltıyorsanız, öncelikle onu doldurmak için bir şeyler okuyup, dinleyin derim.

Oypa13 dedi ki...

Serdar&Demet&Hande İle eğlenen üniversite öğrencilerini toplayıp ağız,yüz sikeceksin zira sen,ben,o bu ibnelere hakettiği değerden fazlasını vermeye devam edersek bugün isimizden yarin gotumuzden oluruz.

Serdar ibnesi Kıbrıs'ı tüketti herhalde Batum Sheraton otelde başladı kumar oynamaya bu aralar.Anasını gürcüler sikesi herif.

Sportman dedi ki...

Popülerlik, insanları sıradanlaştırmak ve uyutmak için en güzel yol. "Popüler", "trend", "moda" kelimelerinden nefret ediyorum. Tabii sadece kelimelerden değil kavramlardan da... Doğal olarak popüler müziği de hiç sevmiyorum. Ancak bunda "popüler"liğin yanı sıra bu müziğin gerçekten boktan olması da önemli rol oynuyor. Yani ben şu tiplere bakıp şarkıcı diyemem. Bir müzik türünü seversin, sevmezsin; o ayrı konu. Benim sevmediğim başka birçok müzik türü de var. Ama hepsine saygı duyarım. Bunun dışında. Şu saçmalık, müzik falan değil. Eline damacana, tencere falan alıp, onlara vurarak düzenli sesler çıkarmaya çalışsan, şundan daha anlamlı bir müzik olur.

Alper dedi ki...

Toplumların aptallaştırılması sadece bizim değil birçok ülkenin sorunu ama biz gayet önde gidiyoruz.

KaSiM dedi ki...

abi içimdekileri benim yerime kaleme almışsın ya, ağzına sağlık. hele son cümlen düşünmeden altına imzamı atarım.

nor dedi ki...

Dunyada herkesin kultur seviyesi maalesef ayni degil o yuzden bunlari dinleyen bir yigin sanat ve kultur yoksunu insan var cok dogal bi durum ama bari sanatciyim diye ortada dolaniyodan muzigin bok gibi bari iki dakka adam ol be kardesim biraz insan ol

blowjoe dedi ki...

demet akalın olayını dün twitter'dan duyduğumdan beri küfür ediyorum, sinirleniyorum. orospu çoçukları bir de demet akalın'dan özür dileyip, söz konusu kişinin işten çıkartıldığını söylüyor. bunlar nasıl insan aklım almıyor. geçenler de de bu serdar adlı orospu çoçuğunun konseri oldu. yaşadığım yer küçük bir sahil kasabası 40 bin nufuslu. 20 bini bu orospu çocuğunun konserindeydi.

HotSauce21 dedi ki...

@ adsız; herkesin kendi seçimi, kafanızı bunlarla boşaltıyorsanız, öncelikle onu doldurmak için bir şeyler okuyup, dinleyin derim.

uzun zamandır bu kadro doğru bir söz okumamıştım, eline sağlık koala