21 Nisan 2014

Ensonhaber'in sahibi Serkan Kalemciler kimdir?10 ay sonra beni yazmaya itti şu başlık ve haber sitesi. Aslında amacım tamamen birileri google'da "Serkan Kalemciler kimdir?" yazdığında, karşısında bu yazıyı görmesini sağlamak. Çünkü aslında, birazdan yazacaklarımı o dönem birlikte çalıştığı herkes bilmesine rağmen, hiçbir yerde geçmiyor. Oysa bildiğini saklamayacaksın, paylaşacaksın, hele hele bu tip adamların, deyim yerindeyse, ipliğini pazara çıkartacaksın.

Peki kimdir bu Serkan Kalemciler. Bu herif Ensonhaber isimli sitenin sahibi. Bir internet sitesi kurup, insan nasıl zengin olur, örneklerinden birini oluşturuyor. Elbette insanlar, böyle işlerden para kazanabilir ama tabii bu paranın nasıl kazanıldığı önemli.

Gelelim "Serkan Kalemciler kimdir?" sorusuna.

Yıl 1998, Serkan Kalemciler denen şahıs Faik Çetiner tarafından Atv'nin spor bölümüne editör olarak alınır.

Günlerden bir gün, polis Atv binasını gelir ve Serkan Kalemciler'i arar. Hakkında gasp suçundan arama yakalama emri vardır. 50'lili yaşlarda, Kadıköy taraflarında oturan sevgilisini dövüp, evde ne kadar döviz ve altın varsa alıp kaçmıştır. Polisin Atv binasına gelmesi, kadının şikâyeti nedeniyle olur.

Olayın şahitleri arasında, Çetin Demirer, Abdurrahman Şimşek, Can Küçükyıldırım, Mutluhan Suner, Kerem Öncel ve Faik Çetiner gibi isimler bulunuyor. Polis çok ciddi bir suçtan ötürü, bu Serkan Kalemciler denen zibidiyi aramaktadır.

Tam o dönem, Atv'nin kendisi için çıkarttığı 6 aylık vize sayesinde Almanya'ya kaçar. Sonra Ecevit affı sayesinde ülkeye döner.

Hayatını provoke başlıklar üstüne kurmuş, haber sitesini silah gibi kullanarak, her dönem birilerinden para kopartmayı başarmış olan Serkan Kalemciler, işte böyle biri. Twitter sayfasında, internet sitesinde insanlara ahlak dersi vermeye çalışan adam, tam da böyle biri.

Nasıl biri peki? Sevgilisini döverek, evinden dövizlerini ve altınlarını gasp eden, haydutun teki.

Haaaa, bu arada kendisinin o dönem evli ve çocuk sahibi olduğunu ekleyelim mümkünse. Bunlar ahlaklı adamlar ya, namus sahibi, ona-buna müslümanlık dersi verirler ya, bu bilgiyi de aklınızda tutuverirsiniz.

Türkiye'de medyada söz sahibi edilmeye çalışılan adamlara bir örnektir bu şahıs (!) Siyasal erkin sevdiği tipten adamlardan. Çünkü falsosu var, istenilen anda ve zamanda fişi çekilmeye hazır ama o fişi çekene kadar, tetikçilik yaptırılan, zavallı bir gaspçı.

Üstte fotoğrafta gördüğünüz haberin başlığına bugün otuz takla attırıldı. Önce "seksi devrimci" sonra "sarışın devrimci" daha sonra "çakma sarışın, çakma devrimci" denilerek, güya tepkileri dindirmeye çalıştılar. En sonunda da haberi tamamen çektiler.

Bu ahlaksız herifler, hemen her gün, en iğrenç başlıkları atıyorlar. Konunun önemi olmadan, sadece ve sadece konuşulmak ve özellikle tepki çekeceğini bile bile atıyorlar o başlıkları.

Böyle bir herifin sahibi olduğu internet sitesinde, doğru düzgün habercilik yapılmasını beklemek de aptallık olur tabii.

Neyse, dediğim gibi bütün derdim birileri "Serkan Kalemciler kimdir?" yazdığında google'de nal gibi bu herifin ne bok olduğunun görülmesiydi.

Öyle göte böyle yarak be güzelim!

İşin medya etiği boyutuna girmedim, yazmaya devam edersek, başka güne kalsın.

Samimi itiraf: Özlemişim amk buraya yazmaya...

'Ensonhaber'in sahibi Serkan Kalemciler kimdir?' yazısı üzerine

12 yorum:

samet dedi ki...

Bizim bildiğimiz Ozan amk değil amına koyayım yazar...

Unknown dedi ki...

abi bizde senin yazıları özledik.

koala dedi ki...

@ samet; bu seferlik idare et

@ süleyman; çok sağol

Burak Eken dedi ki...

Twitter'da muhabbet güzel de, blogda yazmanı da özlemiştim. Bu kadar salma

HotSauce21 dedi ki...

10 aydır yazmıyorum demişsin ya, bizde 10 aydır her gün yeni yazı var mı diye bakıyoruz, öksüz koma...

Semih dedi ki...

ah be abi nerelerdeydin,bu kadar ara iyi değil.yazmaya devam etsen güzel olur.hoşgeldin ayrıca.

Adsız dedi ki...

ah be abi! aynen arkadaşın yazdığı gibi 10 aydır yeni yazı var mı diye bakınıyordum. şimdi de pek umudum yoktu, gece gece çok iyi oldu bu :) şu Gs'ye de bir el atıver. hoş nerden tutsan elinde kalıyor ama...

koala dedi ki...

@ Burak; umarım salmam ama söz de veremiyorum

@ HotSauce21; hakikaten niyetim o değil

@ Semih; siz hoşgeldiniz :)

@ Adsız; yazacağım yazmasına da, yazınca insan içine çıkamayacak hale gelirim kesin :)

Sedat dedi ki...

abi hoşgeldin. yazı bu namussuzun kim olduğunu ya da en son haber denen ahlaksız sözde haber sitesini yeni duyanlar için birebir

Cenap dedi ki...

Devam koala... Özledik..

Adsız dedi ki...

Güzel yorum ve tespit..

Adsız dedi ki...

ellerine sağlık bacım. harika bir yazı olmuş.