12 Eylül 2014

Melo'ya ceza verenlerin...Aslında niyetim bir Fatih Terim yazısı yazmaktı, hatta başladım bu gece bitiririm diye düşünürken, Felipe Melo konusunda yazmadan olmaz diye düşündüm.

Yazıyı okumadan ön bilgi mahiyetinde bazı şeyleri sıralayayım öncelikle;

1- Brezilyalı futbolculardan hoşlanmıyorum.

2- Felipe Melo'nun tavırlarında rahatsız edici bulduğum çok şey var.

3- Geçen yıl gösterdiği performansını bir daha yakalayamayacağını düşünüyorum.

4- Bu takımda forma giymemesi gerektiğini söyledim...

Maddelerden sonra kapatmadıysanız devam edeyim.

Süper Kupa finali sonrasında Volkan konusu iyice dallanıp budaklanırken, sahaya yansımayan şikenin mucidi Aziz Yıldırım, konuyu bambaşka bir yere taşımak için Melo hakkında, Türk insanına ırkçılık yapmasından, Türkiye Cumhuriyeti hakaret etmeye uzanan pek çok şey söyledi.

Tarlacı Aziz'in o açıklamasında satır arasında kalan şeyse, "Federasyon başkanının elini sıkmadığı anda ceza kuruluna sevk etmen ve ceza vermen lazım. TFF kendisine saygılı olunmasını istiyorsa bu konuyu çözmelidir" sözleridir.

Bu açıklamadan tam bir hafta sonra Melo, futbol tarihinde eşine rastlanmamış biçimde, 'sikerim böyle Fenerbahçe'yi' sözünü icat eden Aziz Yıldırım'a küfür içeren bir tweet'i retweet ettiği gerekçesiyle 2 maç men cezası aldı.

Verilen ceza neresinden baksan komik, aptalca, art niyet taşıyan ve tamamen intikam duygusuyla alındığı açık.

Şimdi bu cezayı savunanlara bir sorum var, 'Twitter'da bir kişi bir devlet sikiği hakkında tweet atsa ve ceza alsa bunu onaylar mısınız?' Gezi sürecinde bunun örneklerini yaşadık, İzmir'de, Balıkesir'de, İstanbul'da, Ankara'da insanlar sadece ve sadece tweet attıkları gerekçesiyle evlerinden polis nezaretinde alındılar. Eğer bunu savunuyorsan, sana sözüm yok.

Ama 'Hayır bu kesinlikle doğru değil' deyip, Melo'nun cezasını onaylıyorsan, ben senin ağzının ortasını sikeyim güzel kardeşim. Sen yavşaksın, hatta puştun önde gidenisin demektir.

Bak, çok açık ve net ifade ediyorum, Volkan Demirel, Ünal Aysal hakkında şu yapılanın aynısını yapsa, hatta bir adım daha öteye gidip söylüyorum, retweet etmeyip, direkt kendisi tweet atsa; kızarım, küfrederim ama böyle bir ceza almasını onaylamam.

Böyle bir durum varsa 'şike yaptıysam Fenerbahçe için yapan' diyen Aziz Yıldırım gider mahkemeye, Melo'yla mahkemede hesaplaşır. Türkiye Futbol Federasyonu, hangi yetkiyle bu konuya karışır, hangi konuna göre bu cezayı verir?

Şu olaya ceza verilmesi demek, twitter'dan yazılan her şeyin cezai yaptırıma uğrayacağının göstergesidir. Bugün 'ohhhh şerefsize iyi oldu' derken, yarın bir bakmışsın, senin başına gelmiş. Böylesi bir olayda cezayı meşrulaştırmak, yarın herkesin başının derde girmesi demektir.

Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı buraya kadar gitmediyse, buradan sonra gitsin, çünkü artık Galatasaraylıya konuşuyorum. Kupası çalınan, şike mağduru Trabzonsporlu kardeşlerim kalabilir.


Felipe Melo'yu eleştirebileceğim belki yüz tane olay bulabilirim ama Süper Kupa maçında yaşananlar ve sonrası için asla ama asla eleştirmem hatta ve hatta sonuna kadar arkasında dururum. Çünkü sığırın biri sırtına çıkıyor, herif sesini çıkartmıyor, bu dünyada eli sıkılmayacak son insanlardan birinin elini sıkmıyor, intikam için ceza veriliyor.

Bu adamın arkasında durulacak, ister sev, ister nefret et, ister sahada bu herifin ölüsü dolaşsın, isterse şampiyonluğu kaçıran golü altıpasın önünden minareye diksin, Melo bugün verilen karardan sonra Galatasaraylıların namusudur. Sen-ben, arkasında dik durmakla vereceğiz mesajı. İki pas hatasında, bir kırmızı kartında yuh çekenin geçmişini sikeyim şu noktadan sonra. Melo mu, Yaya Toure mi dediklerinde, bir saniye bile düşünmeden, 'Yaya Toure'nin amına koyayım, Melo'nun taşakları sağolsun' diyeceğiz.

Çünkü savaşta kılıçlar çekildi ve bu savaş Melo üzerinden yürütülmeye çalışılıyor. Çünkü 'en zayıf halka' bu adam. Neden? Çabuk sinirleniyor, hangi Beşiktaşlı'ya, hangi Fenerbahçeli'ye 'en nefret ettiğin Galatasaraylı kim?' diye sorsan, ilk aklına Melo gelir. O yüzden de Melo'yu ite kopuğa yem etmeyeceğiz.

Haa, bunun dışında bu takımın orta sahasında savaşan bir tane adam var o da Melo. Melo'yu ye ki, Galatasaray'ı daha rahat harca. Şampiyonluğun, 4. yıldızın geçmişini sikeyim, umrumdaysa adiyim. Bu takım nice şampiyonluklar yaşayacak, nice şampiyonluklar kaçıracak, berbat sezonlar geçirecek. Ama eğer sen Melo'yu yemelerine izin verirsen, bugün o adamın ismi Melo olur, yarın başkasını aynı şekilde yerler.

Geçen gün yazdım, savaşsa savaş. Ama öyle gizli gizli kulis yaparak, kıyılarda köşelerde görüşmelerle değil, açık alanda, aleni olarak.

Savaş mı? O zaman çıkacak bu takımın başkanı, yöneticisi, bir basın toplantısı düzenleyecek. Türkiye'den bir tane bile şerefsiz spor basını mensubunu almadan, çağıracak AP'yi, AFP'yi, Reuters'ı, "Türkiye'de futbolun yönetenleri şikeyi sumenaltı etmiştir, dünyadaki tüm mahkemelerin verdiği şike kararlarını yok sayarak, şike yapanları küme düşürmemiştir. Siyah futbolcularımıza yapılan ırkçılığı göz yummuşlardır. Statlara giriş yasağı olan başkanların, yöneticilerin cezalarını uygulamamışlardır" diyecek,

Şampiyonlar Ligi'ne çıkarken, üzerinde "Bu ülkede şikeye ceza verilmemiştir" diye İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca tişörtler giyecek. Cezası kaç paraysa, bu taraftar gerekirse cebinden öder.

Savaşsa her şeyi göze alarak savaşırsın ama yiğit, cesur biçimde. Savaşta ilk gözlerine kestirdikleri adam Felipe Melo oldu.  Devamı gelecek mi? Elbet gelecek. Çünkü bütün dertleri formalarına 4. yıldızı takmak. Sağolsun bizimkiler de bugün saçma sapan bir organizasyonla bu aptallığın kuyruğuna takıldılar.

Konu dağılmadan tekrar ediyorum, bugünden itibaren Felipe Melo, her Galatasaraylı'nın namusu gibi koruması gereken bir adamdır. Örneği olmayan cezalarla, götlerinden çıkarttıkları içtihat kararlarıyla sindirmeye çalışacaklar.

Onlar için bu daha başlangıç. Sezon boyunca daha neler yaşayacağız, hep birlikte göreceğiz. Hakemlerle, basınla, federasyonla çakallar gibi Galatasaray'ın üstüne gelmeye devam edecekler. Alınlarına sürülen şikeci yaftasını, Avrupa'dan aldıkları men cezalarını Galatasaray'a ödetmeye çalışacak şerefsiz sürüsü.

O yüzden, bugün Fatih Terim yancılığı için Ünal Aysal'a saldıranlar da, onun koltuğunu kaydırmaya çalışanlar da, belki bugün değil ama tarihte 'hain' damgasını yiyecektir. Ünal Aysal'dan ben de memnun değilim ama bu savaş sürerken, komutanını satarsan, yarın götünü satmaya başlarsın, komutan diye kendini paraya satan şerefsizlerin yanında yerini alırsın. Savaş bitsin, içeride kimin kiminle hesabı varsa görsün ama şimdi ne yeri ne zamanı.


Bu vesileyle Felipe Melo bu cezayı verenlerin sülalesini siksin, taşakları da götlerine girsin.

7 yorum:

sercho dedi ki...

Selçuk, yekta yazını halen bekliyoruz ozan abi. Melo bu saatten sonrada gerçekten onurumuzdur.

Adsız dedi ki...

http://www.youtube.com/watch?v=ItfUhspuL5E

Bu videoyu 1.26dan sonra izleyip bir cezada bundan vermek lazım ama ya kimse bunu görmemiş ya da kimse görmek istemiyor?

Adsız dedi ki...

@koala

Yayınlamazsan skmde bile değil ama yinede yazmak istedim birader. Melonun GS'de oynamasından hazzetmeyip eleştirecek yüzlerce açığı olduğunu söyleyip --yani kısacası biz Fenerlilerin dediği gibi yavşağın önde gideni-- olduğunu kabul edip sonrada bu herifi yazının sonuna doğru GS'nin namusu yaptın ya ..Hah işte siktir git beynini sikeyim senin. Tutarlı bir adam değilsin konu GS olunca fanatizmin içinde debeleniyorsun !

Ulan bu ülkede abidik gubidik sikindirik acayip cezalarla Fenerbahçeli oyuncular ceza alırken götünüz tavana vuruyordu yavşaklar ! Sizin sorununuz Haluk Ulusoy'u özlemenizden ileri geliyor. Hemen herşey size yontulsun sizin istediğiniz olsun istiyorsunuz arada böyle --Normalde GS li oyuncu sahada sıçsa, hakemin ağzına verse ceza almaz-- kısas cezalar verilince ağlak bebeler gibi salyasümük ağlamanız ondan.

Bu herif eskaza bize transfer olsa o ibne kamuoyu baskınızla herif seneyi 5 kırmızıdan aşağı kapamaz. Bu konuda ki samimiyetinizi Emre sizde oynarken --şimdi yaptığı hareketlerin on katını yaptığı halde-- tek bir sarı kart görmediği halde bize gelir gelmez birden nefret etmenizden anlamak mümkün. Destek verdiğiniz Melo sizi götünüzden sikiyor gömüyor yakında görücez o lümpen bebelere yaptığınız bu şovun karşılığını.

Samimi ve dürüst bir camia değilsiniz ayrıca. Doping yaptı diye yavşakça bir GS'li başkan komplosuyla Fenerbahçe'den koparılan Taurasiyi bir sene sonra hiçbir onur, gurur, şeref,haysiyet kırıntısı göstermeden transfer ettiniz. Şimdi sana bunu sorsam tasvip etmez geçiştirsin ama bu yavşaklıpı yapan takımın taraftarı olmaktan da gocunmuyorsun. Aynı Melo gibi, GS 'de oynamaması için yüzlerce nedenin var ama herifi GS'nin namusu yaptın. A.koyum lan bu ikiyüzlülüğün beynimizi sikmeyin lan artık.

Ha bu arada Ozan sen halkı dolandıralnları pek sevmezsin yazsana sıkıysa Ünal Aysalın borsada çevirdiği dümeni ! Götün yemiyor heralde o konlara girmeye ! Samimi ol azıcık lan korkma A.koyum !

koala dedi ki...

son Adsız; ünal aysal'la ilgili şunu okursun http://lucarelli-breitner.blogspot.com.tr/2013/02/yersen.html

abidik gubidik cezalarla hangi fenerbahçeli futbolcular ceza almıştır. örnek verirsen sevinirim.

karman çorman yazayım, bak şimdi hiç bilgi sahili olmadığın bir konuda atıp tutuyorsun. ben haluk ulusoy'un başkan olmasını filan istemiyorum, hayatımda dillendirmedim bile.

emre konusuna geleyim. birbirimizi tanımıyoruz ama beni tanıyanlara sorabilirsin, emre'den fatih terim'den vedat inceefe'den, fatih akyel'den galatasaray'da oynarken de ya da hocalık yaparken de nefret ettim. yani emre fener'e gidince nefret ediyor filan değilim, hayatım boyunca sevmediğim bir herifti.

taurasi'nin transferini ben onayladım amına koyayım zaten değil mi? hatunun alınması yanlıştı. bak yanlış diyorum, hayatınız boyunca bir konuda 'yanlış' demeyen insanlar olarak, algılayamayabilirsiniz. bana bugüne kadar fenerbahçe'nin ya da futbolcularının yaptığı ama arkasında durmadığınız bir mesele göster! göster. öyle boş beleş konuşmakla olmuyor bu işler. istiyorsunuz ki, ben galatasaray'ı itin götüne sokayım, melo'ya ana avrat söveyim, o zaman objektif olabilirim değil mi? haa ben bunu yaparken, emre'ye dibine kadar sahip çıkın, volkan'a toz kondurmayın. ne güzel iş amk.

melo meselesine gelince, yahu arkadaş yazıda yazmışım zaten, bu adamın forma giymesinden rahatsız olduğumu. ama konu siktiğimin rt'sinden ceza verilmesi. az biraz izanlı ol, bana söyle, bu doğru mu? mantıklı mı? yahu aziz'in kişilik hakları zedelenmişsi gider mahkemeye verir, tff ne boka karışır buna.

son olarak, okudun mu okumadın mı bilmiyorum ama çevir arada sayfaları bak bakalım, galatasaray'ı benim kadar eleştiren bir tane daha adam bulabilir misin? fanatiğim amına koyayım, türkiye'de bütün kulüpler şike yapmıştır diyorum ama ben fanatiğim, siz ortada olan biten şikeyi reddediyorsunuz, konuşmaları vs siz futbolun en objektif adamlarısınız!

sonda korkma demişsin, bu bloğu bir gözden geçir bakalım, neler yazmışım, halen de silmiyorum hiçbirini. eleştirirken tek yazı üstünden yapmayın şunu.

beynimi dilediğin kadar sikebilirsin, kalan yarısı ikimize de yeter dert etme

son olarak, şurada anneme edilen küfürler dışında onaylamadığım yorum olmadı, bana ne istersen söyle, sorun değil.

@ video yollayan adsız; şunun aynısı olsa cezanın verileceğinden emin olabilirsin. ama sorun yok, nasılsa küfrü futbolcular etmiyor!!!

@ sercho; ya birkaç hafta oynasınlar onu bekliyorum, sonra herifler şahlanır göt olurum :)

Adsız dedi ki...

@Ozan

Küfür etmeninde bir edebi, adabı var. Eli kalem tutan adamın ettiği küfüründe yol gösterici olması lazım.:) O yüzden bende bu konuda ayrım yapabiliyorum senide takdir ettim ayrıca.

Gelelim konumuza. Sadece sen değil benim çevremde ki hemen tüm fanatik GS'liler senin gibi...Biz sizden kimi beğenmiyorsak sizde beğenmiyorsunuz GS'de oynamasını istemiyorsunuz ama ne hikmetse bu adamlar sayesinde maç kazanıyorsunuz, kupalar kazanıyorsunuz sorsan, "bak valla bizde bu oyuncuları takdir etmiyoruz" modundasınız. Burda tutarsızlık var kardeşim. Bülent Korkmazın, Hakan Şükürün ve pek tabiki cemaatci sahtekar Arif Erdemin emek hırsızlığı sayesinde onlarca kupa kazandınız --ve biliyorum ki sen bu adamları sevmezsin-- ama bu adamların onca sahtekarlığı agresifliği ve hırsızlığına rağmen kollanıyor olmak sizin bünyenizde sıkıntı yaratmıyor "sizde takdir etmiyorsunuz onaylamıyorsunuz" bu samimiyetsizlik bize sıcak gelmiyor Ozan.

Her ne olursa olsun kazanmak düsturu yüzünden tüm çirkef adamlar sizden çıktı,çıkıyor. GS'nin şimdi Melo üzerinden yarattığı lümpen taraftar modeli 2000' lerin ürünü.

Evet Volkan'ın yaptığı yanlıştı. Biz Volkan'ın aklını başına almasını istediğimiz için aldığı --bence abartılı--ceza yüzünden sesimizi yine çıkarmadık ve ona moral olsun diye beli bebe taraftarı yürütmedik. Bu garip psikoloji aslında 80 lerin sonu 90 larda bizde vardı. Ne olduysa oldu bizden size geçti bu boş saldırgan taraftar modeli.

http://www3.sporx.com/futbol/superlig/galatasaray/sukru-ergun-baroni-ceza-almaliSXTVQ50379SXQ

Üstteki linkte yine bir FB-GS maçı yine yenilmişsiniz ve yine bir futbolcumuz ceza alsın diye çırpınıyorsunuz. Sadece örnek ver dedin diye iki dakikada bunu buldum araştırsam yüzlerce çıkacak. Ayrıntılı bir çalışmayı sana yollucam.

2007 de ki sulu derbiden saatler sonra Tuncay taraftara slogan attırıyor diye ceza aldırdınız(ihtar çıktı yine bebeler gibi ağlaştınız)

Bize her yenildiğiniz maçtan sonra bir futbolcumuza ceza aldırınca ödeştiğinizi düşünüyorsunuz. Garip bir beyin bu.

Şike eyvallah her takım yaptı ama hatır şikesini yokedemezsin. Ben sana yenilmeye çıkmışsam kralı gelse engel olamaz. Bu ülke emeksizlerin ülkesi olduğu için bu yavşaklık hoş görülür bizde. O yüzden TS 2011 de her maçta --örneğin Antep maçı-- hatır şikesiyle 3-0 kazanırken sorun olmaz kendilerinde haktır ama Sivas'ı 4-3 yenip şampiyon olunca kendileri bu hususta şerbetli olduğu için bi bit yeniği ararlar. Yeri gelmişken sizi bu konuda takdir ediyorum, TS yi istediğiniz gibi kullanıyorsunuz ve bir başkasını kullanmak takdir ettiğim bir başarıdır.

Yazılarını takip ettiğimi anlamışsındır zaten ve genel fikirlerin benimle uyuşuyor. Şu yazıyı Melo GS'nin namusu oldu diye bitirmesen bukadar kızmayacaktım, hem takdir etmiyorsun adamı hemde GS'nin namusu yapıyorsun yokmu bunda bir sakatlık nasıl bir mide var sizde yahu?

Nouma ön takımı kaşıdı diye BJK kovdu adamı ve bir tek BJK li bu durumu takımın namusu yapmadı. Siz bu konuda bizden fersah fersah ilerdeydiniz ne olduda bu pis taraftar modeli GS'ye sakız gibi yapıştı?

Taurasiyi de tasvip etmemişsin de biz GS'nin ne yavşak bir klüp yönetimi olduğunu söyleyince küfür ediyorsunuz bize. Fatih Akyel'i, Fatoşu, Emreyi bizde takdir etmiyoruz ve bu pislikleri siz ortaya çıkardınız biz değil. Bu adamların sayesinde kupalar kazandınız biz küfür edince "valla adamlar haklı beyler" diin bari lan.

Her türlü yavşaklık sizin klüpten çıkıyor ve siz hiçbirini takdir etmiyorsunuz (Cemal Nalgaya başkasının formasını giydirmiştiniz ya lan ne yavşak bir klüptür bu!) ama dönüp o yavşaklıkları yapanlarla birlikte bize küfür ediyorsunuz beynim zonkluyor A.koyum nasıl bir puştluktur lan bu !

Yarın dünya değişse Volkan sizde oynamaya başlasa ve hiç ceza almasa şu lafı edeceksiniz yine "valla bizde takdir etmiyoruz ama.."

Çok sikik bir cümle bu bizde takdir etmiyoruz lafı. Kupaları cukkala, gelsin milyonlar sonra bizde takdir etmiyoruz ki hemi?

Adsız dedi ki...

hahahah bu fenerliler nası bi kafada lan. yahu emre fb forması ile neler yapıyor kırmızı görmüyor senelerdir. kamuoyu baskısıymış. tedavi olmaları lazım.

Adsız dedi ki...

yukarıda yorum yapan fbli arkadaşa bir sorum var. emre fb forması altında kaç kırmızı kart görmüş? esas melo fbli olsa şu anda adını söylemeye korkardı millet.