16 Ekim 2009

Dilencilik sırası Fenerbahçe'de mi yoksa?


Senerlerdir "Dilenci Galatasaray, devlete stat yaptırıyor" diye ağlaşanlar, Kadıköy Belediyesi'nin hem de aralarında Fenerbahçe Kulübü üyesi olan kişiler tarafından yapılan bir oylamayla, Ataşehir gibi bir yerde 57 dönümlük araziyi sadece Fenerbahçe'nin ihaleye girmesi şartıyla satışa çıkartılmasına ne diyecek çok merak ediyorum.

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy'de oturan bütün insanların Fenerbahçeli olduğu savında sanırım ki, böyle bir kararı rahat rahat alabiliyor. Gerçi kararı alanlar arasında bolca Fenerbahçe Kulübü üyesi de var. O yüzden karar rahat alınmıştır muhakkak ki.

Şimdi burada ilginç olan, benzer bir karar Galatasaray lehine çıkması durumunda basında makineli tüfek misali çıkacak haber ve köşe yazılarının, Fenerbahçe için yer bulmayacak olmasıdır.

Hemen her karar sonrası köşelerinde çok bilmişçilik yapıp, "Bu karar adaletsizdir", "Devlet kimsenin babasının malı değildir" diye bağırıp çağıranlar, muhtemelen 3 maymuna bürünecektir.

Adalet istiyorsak, herkes için istemeliyiz. Yok eğer sadece kendimiz için adalet istiyorsak, adaletsizliğin temel kavramlarından biri haline geliriz.

Oturup hep birlikte izleyeceğiz olan bitenleri. Daha önce 1 TL karşılığında verilen Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın yeri hakkında tek bir kelime bile etmeyenlerin, bu karara da tepki göstereceklerini sanmıyorum.

1 yorum:

Schumy dedi ki...

Stadlarının gecekondu olduğunu Şam'daki Şah, İstanbul'daki Padişah biliyor.

Bazı tribünleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin çıkardığı yıkım kararını elimizde yeterli ekipman yok diye sümenaltı eden Kadıköy Belediyesi' nden de bu beklenirdi.

Bu işin siyaseti yok, CHP değil babamın partisi olsa yine de bu konudan dolayı kınıyorum Kadıköy Belediyesi'ni. Ve içlerindeki peşkeşçilere de selamlar gönderiyorum.