15 Ekim 2009

'Nadal ve Federer devri bitmek üzere'


Tenis dünyasında en sevdiğim isimlerden Agassi, ilginç saptamalarda bulunmuş. Yakın dönemde Nadal ve Federer devrinin kapanacağını söyleyen Agassi, doğrusunu söylemek gerekirse, sağlam parametrelerle saptamasını güçlendirmiş.

Agassi, Andy Murray'ın yakın dönemde birçok zafer kazanabileceğini belirtmiş ve Djokovic ve Del Potro'nun da tenisi domine edebileceklerini söylemiş.

Federer için "Halen birtakım özel şeyler yapabilmesi için şansı var" diyen Agassi, 28yaşındaki İsviçreli raketin, en büyük sorununun ilerleyen yaşı olduğunu söyledi.

NADAL'IN DİZİ

Andre Agassi, Nadal’ın dizinden geçirdiği sakatlığa endişelendiğini, bunun kronik bir durum olabileceğini belirterek, "Eğer dizlerinize yüklenmeye devam ederseniz, tendonlardaki sorun da nükseder. Bunun üstesinden gelmek göründüğü kadar kolay değil" demiş.

Gerçekten de, çok yerinde tespitler gibi duruyor. Nadal'ın son 2 yılda çok fazla turnuvaya çıkartılması, neredeyse önüne gelen turnuvada oynatılması sakatlığını ç ok azdırdı.

Bundan bir yıl önce "Nadal'ın tenis kariyeri bitti" sözlerini duyduğumda pek inanmak istememiştim ama bu denli kuvvetli dile getirilmesi bazı şeylerin doğruluğunu gösteriyor.

Her ne olursa olsun Nadal-Federer rekabeti dünyaya çok sayıda tenissever hediye etti. Her iki isim de tenis dünyasının efsaneleridir.

3 yorum:

Schumy dedi ki...

Agassiler' le, Graflar' la, Hingisler' le büyüdüm ben. Şimdi takip etmiyorum, nedense ilgimi çekmiyor artık. Federer ve Nadal büyük tenisciler ama nedendir bilmem Nadal da o da itici geliyor bana.

Umut dedi ki...

Bizde onlarla büyüdük ama nedense bu iki isim daha çok ilgimizi çekti. Kaldı ki o saydığınız isimler de Federer'İn en büyük olduğunu kabul ediyorlar. Bunu aldığı kupalarla değil oyun vizyonuna bakarak söylüyorlar...

tenten dedi ki...

Ikiside gercekten buyuk tenisciler buna soz yok ancak en azindan bayanlarda oldugu gibi erkeklerde de rekabet ariyor insan... Sampras bitti Federer basladi. Bu zaman zaman can sıkıcı oluyor... Zavallı Andy Roddick Federer'e kazanamiyor bir turlu ben bile dayanamayip kanali ceviriyorum... Rekabet oyunlari guzellestirir... Her dalda...
Ama bugunlerde uykuma giren tek sey var bu sene Saracoglunda kazanmak istiyorum... :)