9 Aralık 2009

Biz alıştık be Azizciğim dönmelerine!

Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığından istifa edeceğini, zehir zemberek bir açıklama ile ilan etmişti.

Bugünkü toplantıda istifasını resmileştirmesini beklerken, yaptığı açıklamadan hızlı bir biçimde döndüğünü anladık. Yani "durmak yok, yola devam" şiarıyla başkanlığı bırakmayacağını açıkladı.

Hangi nedenlerle istifasını geri çektiği beni ilgilendirmiyor, zaten Kulüpler Birliği Vakfı denen oluşumun neden varolduğuna yönelik bir bilgim de yok.

İşin beni ilgilendiren kısmı, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birinin başkanlığını yapan bir adamın, 10 yaşındaki çocuklar gibi ağzına geleni söyleyip, daha sonra söylediği sözün arkasında durmamasıdır.

Fenerbahçe'nin neden bu durumda olduğu, şu olayda bile ortaya çıkmıştır. Meme isteyen yavrular gibi ağlayıp sızlayan bir bebek, önüne meme uzatılınca hiç ağlamamış gibi susar ya, durum tam bunun gibi. Ama Aziz Yıldırım bebek değil, belki de bunun farkında değildir.

Hayır, biz alıştık zaten onun istifa edip sonra dönmesine. Fenerbahçe başkanlığını birkaç kez bırakıp sonra dönmüştü. Bunu bari babasının çiftliği gibi kullanmadığı bir yerde yapsaydı, daha iyi olurdu.

Hiç yorum yok: