5 Ocak 2010

Sonsuza uzanan sorular


Böyle yönetilmeyi gerçekten hak ediyor muyuz? Bu ülkenin sporcusu, yöneticisi ne zaman ahlak kavramının derinliğini kavrayabilecek? Ne zaman paranın her şey olmadığını anlayacağız? Ve ne zaman futbolun yönetenleri zeki, akıllı, donanımlı olacak?

Çok şey mi bekliyorum acaba? Beklentilerim aptallık boyutunda mı?

Şu olanları yorumlamak istiyorum ama kelime hafızam yeterli olmuyor. Üç-beş cümleyi derme çatma gecekondu gibi bir araya getirmek istemiyorum. Yaşananlar komik desen komik değil, dram yüklü desen öyle de değil.

Cidden, bir bilim-kurgu romanı içinde gibiyiz. Ankaragücü kongre üyelerinin 545’inden 486'sı bu adama oy verdi. 486 tane insanın, bırakın spor adamlığından, genel anlamda adamlığından şüphe duyuyorum.

2 yorum:

arif dedi ki...

Zaten kongre üyelerinin yarısından çoğu Gökçek'in adamları.Ben oyların tamamını alacağını bekliyordum.Yönetim kuruluna tamamiyle kendi adamlarını getirdi.Takımın Ankaragücüyle alakası kalmadı yani.Takım Ankaraspor oldu.Düşen Ankaraspor değilde Ankaragücü oldu.

Taraftar(bu olaya sol görüşlü grup olan -sokak-karşı çıkmıştı sadece) geç de olsa anladılar yaptıkları yanlışları.Son 3 maçtır "yönetim istifa"diye bağırıyorlar.(maraton tribünü hariç,onlar gökçekden nemalanıyolar,onların derdi takımdan çok kendi cepleri)
Kongrede de taraftarlar sinirlenip bağıra çağıra kongre salonunu terketmişler.Ama iş işten geçti.

Gökçek saltanatını iyice kuvvetlendirdi.Bu kulüp Cemal Aydından 14 yılda zor kurtuldu.
Gökçekler 50 yılda anca çıkar bu kulüpten.

koala dedi ki...

@ arif; açıklayıcı bilgiler için teşekkürler. bunları bilmiyorduk tabii sadece tahminden öteydi..