28 Mart 2010

O g*t elbet açılır bir gün


Geçen yıl Hacettepe maçıydı, rakip 10 kişi kalmış Lincoln top sektiriyor. Türkiye'deki televizyon yorumcularının hemen hepsi "Bu terbiyesizliktir, ben olsam ayağını kırardım" tadında yorumlar yaptı.

Bugünkü Galatasaray-Fenerbahçe maçı. Maç bitmiş bu insan taklitçisi yaratık, kendince rakibini aşağılamaya çalışıyor, dalga geçiyor.

"Volkan'ın ayağını kırmak lazım" demiyorum, demem de. Yapılana da bir isim vermekte zorlanıyorum ama bir isimlendirmek de istemiyor değilim tabii.

Kazanmışsın, maç bitmiş, ne bu şimdi? Yüzyıllık rekabet, ezeli dostluk filan hikâye oluyor bir noktadan sonra. İnsan sinirleniyor haliyle.

İki yıl önce, "Lincoln bana ana-avrat küfretti o yüzden sinirlendim" dedin. Bak şimdi insanlar, bu hareketlere sinirleniyor, hiddet yapıyor, küfrediyor.

Ne gerek vardı buna? Götünle topu tuttun, herkesi aşağılayabildin mi? Bütün Galatasaraylıları yerin dibine soktun mu? Yarın sadece bu hareket için Türkiye'deki tüm Galatasaraylılar başı önde mi olacak? Bütün bir futbol kariyerin boyunca götünle tuttuğun bu topla övünecek misin? Takım otobüsünde "Ulan ne makara yaptım, heriflerin hepsini yerin dibine soktum, t*şşağımı geçtim" deyip, kahkahalarla gülecek misin?

Sana söylenecek çok laf var ama anlama yetinin olabileceğini sanmıyorum. İnsan olsan anlardın ama böyle kötü bir insan kopyası şeklinde ortalarda dolanınca anlatılmıyor ağız tadıyla.

Sen, daha bol bol forma giyeceksin bu ülkede. Bu hareketin altı keçeli kalemle çizili bir biçimde duruyor orta yerde. Bugün olmadı yarın, olmadı başka gün tozlu raftan çıkartılır bu hareket, emin ol.

Haaaa, bir de unutmadan iyi kaleci olmanın yanı sıra sağlam götverenmişsin bunu da tekrardan hatırlattın bize. Eyvallah sana...

Fotoğraf: Chaogrey

7 yorum:

ksenophanes dedi ki...

tabi shabani nonda'nın kini ( kafasını canım yanlış anlaşılmasın hani kafasını sokmuştu ya gol işte yahu aman )anca çıkartabiliyor naapsın.. Birde keita'nın şutunu çıkartınca o top tuttuğu uzuvu kalktı.. İndirir biri elbet..

Ozan dedi ki...

bu adam milli takımda kaleci oldukça vay milli takımın haline

Çağrı dedi ki...

Abi eyvallah söylenecek söz bırakmamışsın zaten ...

Ceza Sahasının Dışı dedi ki...

Bence yazının sonundaki "götverenmişsin" açık yazılmışsa, başlıktaki "göt" de açıkça yazılsın, fark nerede?

Her ne kadar onaylamasam da bu söylemi...

koala dedi ki...

@ Ceza Sahasının Dışı; tamamen o anlık yazma isteğiyle yoksa söylemek ya da yazmak istediğimi hep açıkça yazdım, bir endişe, beklenti gütmeden. Sonuçta Can Yücel'in de dediği gibi "Bizim memlekette göte göt derler"

Ceza Sahasının Dışı dedi ki...

Hah işte, ben de bu yüzden dedim tam olarak. :)

Bora-MAN dedi ki...

O götüne iyi baksın ,zarardan ziyandan korusun,elbet gün gelecek o göte top yerine başka şeyler değecek.