20 Aralık 2010

Balkon güzeli Ökkeş ve melek Muhsin (!)

İşte böyle pervasız bir ülkede yaşıyoruz. Ökkeş Kengir gibi heriflerin milletvekili olduğu, katliam yaptıkları yerde rahat rahat balkona çıkarak, piçlerinin "Burası Maraş, buradan çıkış yok" diyerek, katliamdan ötürü ne denli rahat oldukları bir ülkede yani.

Bu katliamda parmağı olanlardan biri, melek yapıldı ölünce. Helikopter kazasında cesedi bile bulunamadı. O zaman ilk yorumum, "Çok sevdiği 'kurtlar' leşini bırakmamıştır" olmuştu. Adına destanlar yazılmasına az kalmıştı neredeyse. Senelerce parti genel başkanlığı yaptı ve Meclis'te rahat rahat volta attı.

Bu ülkenin tarihi utançlarından biri olan Maraş Katliamı, sessiz sedasız kapatıltı.

İnsanlar nasıl mı öldürüldü? Bebeklerin bacaklarını ayırarak, 90 yaşındaki ninelerin gözlerini oyularak, insanların bedenlerine kamalarla üç hilaller çizilerek, çoluk-çocuk demeden evlerinde canlı canlı yakılarak yapılmış iğrenç bir katliamdır.

Muhsin Yazıcıoğlu, Ökkeş Kengir gibi herifler, askere ait piyade tüfekleriyle insanları taradılar. Dönemin Kahramanmaraş Emniyet Müdürü'yse tanıdık bir isim, Türkiye'nin her dönem İçişleri Bakanlığı'nı yapmış, Tayyip'in has adamı Abdülkadir Aksu.

Demokratik ve özgürlükçü iktidarın elindeki kurum TRT yıllar sonra Ökkeş denen herifi ekrana çıkarttı ve Maraş olaylarının planlayıcısı olarak Hrant Dink'i adres gösterdi. Hrant Dink'i sokak ortasında kurşunladıkları yetmedi, devlet kanalıyla katliam sanığı yapıverdiler. Hem de katliamın asıl sorumlusu tarafından.

Devletin ve polisin tüm şefkati hâlâ bu zihniyeti sarıp, sarmalıyor ama yumurta atan öğrenciye katlanamıyor. Yumurtalı eylemleri 'terörist' sınıfına sokanlara Maraş'ı hatırlatmak gerekir. Çorum'u, Malatya'yı, Sivas'ı ve nice katliamları.

'Balkon güzeli Ökkeş' eski alışkanlıklarından vazgeçmemiş olacak ki, dün de Maraş'ta sahnedeydi, piçleriyle birlikte.

Katillerin bu kadar kutsandığı, iktidar gözetmeksizin devlet tarafından korunup kollandığı başka bir ülke var mı merak ediyorum.

Umarım onun da sonu Muhsin gibi olur? Bir dağ başında leşi bile bulunamayacak derecede kurtlar tarafından parçalanmış olarak.

4 yorum:

Jordi Metal dedi ki...

AMİN

melih dedi ki...

2 Temmuz'da insanları diri diri yakarlarken gülüyordu, donarak geberdi gitti. Ökkeş için de sana katılıyorum ve AMİN diyorum.
Ozan abi bir de izninle sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmak istiyorum yazını sorun olmazsa.

Melih ERTAN

Manuel Calavera dedi ki...

Soyleyecek soz var mi? Ulkenin irzina gecilmis. Kalles, alcak orospu cocuklarinin ulkesi oldu. ACAB

always dedi ki...

Çakal ordusu...