21 Ocak 2011

Bağımsız Galatasaray Taraftarları


BASIN VE KAMUOYUNA DUYURUDUR
15 Ocak 2011 Cumartesi akşamı, uzun yıllardır beklediğimiz yeni stadımıza kavuşmanın heyecanını, gözbebeğimiz Ali Sami Yen Stadını terkedip, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'ya taşınmanın buruk sevincini tattık.

Tarihimizin mihenk taşlarından biri olacak o gecede yaşananları takip eden bazı hadiseler, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'nın açılış kutlamalarını gölgelemiştir.

Bu sebeple, müşterek olarak Galatasaray Kulübü taraftarlığından başka hiçbir kurum, grup, örgüt, kişi, veya siyasi hareket ile ilişkisi olmayan bağımsız vatandaşlar ve taraftarlar olarak kamuoyuna seslenmeyi görev sayıyoruz.

15 Ocak 2011 gecesi Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın stada girişi anons edildiğinde, taraftarımızın bir bölümü kendisini alkışlamış, diğer bir bölümü de ıslıklamıştır. Söz konusu tepki, medeniyet sınırları içerisinde kalmış, her hangi bir kötü söz içermemiştir. Tepkilerin boyutunun en üst noktaya çıktığı an, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) başkanı Sayın Erdoğan Bayraktar'ın, merhum başkanımız Özhan Canaydın'ı, geçmiş yönetimlerimizi ve Galatasaray camiasını kabul edilemez bir üslupla eleştirerek, tüm Galatasaray taraftarları, kulüp ve kongre üyelerini ağır şekilde tahrik ettiği konuşmasıdır.

16 Ocak 2011 günü Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Adnan Polat, protestocuları yönetim olarak "Galatasaraylı kabul etmediklerini" söyleyerek stadyumda bulunan Galatasaray taraftarlarına ağır şekilde hakaret etmiştir. Ayrıca protestocuları emniyet ile birlikte tespit ederek stada almayacaklarını söyleyerek onları tehdit etmiştir.

Yukarıda özetlenen hadiselerin ışığında Bağımsız Galatasaray Taraftarları olarak aşağıdaki tespit ve taleplerimizi kamuoyuyla paylaşırız:

* Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının mevcut ya da muhtemel iktidar organlarını övme, eleştirme ve protesto etme hakları, altında Türkiye'nin de imzası bulunan uluslararası sözleşmeler ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın teminatı altındadır.

* Önemle ifade etmek gerekir ki, siyasi liderler bireylerin gündelik yaşamlarına doğrudan etki eden kararların mimarlarıdırlar ve övgüye de eleştiriye de hazır olmalıdırlar.

* Galatasaray taraftarlarının bu protesto sebebiyle devlet kademesi, medya organları ve Galatasaray Yönetimi tarafından hakarete maruz bırakılmasına, tehdit edilmesine ve baskı altına alınmasına Galatasaray Spor Kulübü ve kamuoyu seyirci kalmamalıdır.

* Söz konusu gecede yapılan protestolar neticesinde ortada kamera kayıtlarıyla tespit edilecek bir suç unsuru ve buna bağlı suçlular yoktur. İstanbul Emniyeti'nin güvenlik kaynakları suçla bağlantılı olmayan eylemlerin tespiti için seferber edilemez.

* Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve Yönetim Kurulu üyeleri Galatasaray taraftarlarına karşı yapılan tehdit ve hakaretlere karşı kayıtsız kaldıkları gibi, söz konusu eylemleri gerçekleştirenlerle söylem birliğine giderek bulundukları mevkiye ihanet etmişlerdir. Bahsi geçen şahıslar Galatasaray camiasından ve taraftarlarından özür dilemeli ve derhal istifa etmelidirler.

* Galatasaray Kulübü Kongre Üyeleri , Başkan Adnan Polat ve yönetimini kınamalı, haklarında gerekli disiplin cezalarını uygulayacak süreci hemen başlatarak sorumluluklarını yerine getirmelidirler.

* TOKİ Başkanı Sayın Erdoğan Bayraktar, haddini aşan ve tahrik edici konuşması sebebiyle tüm Galatasaraylılardan özür dilemelidir.

* Protesto eden Galatasaray taraftarlarına medya aracılığıyla ve alenen ağza alınmayacak küfürler ve hakaretler savuranlar, onları "nankörlük", ve "teröristlik" ile itham edenler hakkında gerekli yasal işlemler Galatasaray Kulübü ve taraftarlarınca müşterek olarak başlatılmalıdır.

* Bağımsız Galatasaray Taraftarları olarak, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'nın Galatasaray Kulübüne kazandırılması adına çalışan herkese sonsuz müteşekkiriz. Emeği geçen bütün kişiler ve kurumlar teşekkürü ve saygıyı hak etmektedir.

* Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nin yapımıyla ilgili, tarafımızdan teşekkürü öncelikle hak edenler, stadın her köşesine emeklerini harcayan işçilerdir. Stadın yapımına ilişkin katkısı olanlara teşekkür edilirken hayatlarını kaybeden işçilerin anılarına saygı sunulmamış olması üzüntü vericidir.

* Tüm Türkiye'yi defalarca gururlandırmış, ülkenin adını tüm dünyaya duyurmuş kulübümüz, bu tesisleri ve çok daha fazlasını sonuna kadar hak etmiştir. Camiamızın, bu tesisle ilgili hiçbir kuruma veya şahsa en ufak bir borcu yoktur. Unutulmamalıdır ki; Galatasaray Spor Kulübü, arazisi son derece değerli olan Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Stadyumu üst kullanım hakkı ile birlikte Seyrantepe'deki yaklaşık 384 dekar arazinin 264 dekarlık üst kullanım hakkından feragat etmiştir. Bu arazilerin ihalelerinden devlet ciddi bir kazanç sağlamıştır ve sağlamaya da devam edecektir.Ayrıca bu kazancın yalnızca bir bölümü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'nın yapımı için ayrılmıştır.

* Konumu ne olursa olsun, hiçbir kişi veya kurum Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'nın Galatasaray'a kazandırılmasını kişisel bir lütuf olarak gösteremez.

* Bu tesislerin Galatasaray Spor Kulübü'ne söz verildiği gibi teslim edilmesinin, şartnamelerle belirlenmiş taahhütlerin eksiksiz olarak yerine getirilmesinin sonuna kadar takipçisi olacağız.

Bağımsız Galatasaray Taraftarları

21 yorum:

Schumy dedi ki...

Bekledik bunu çok bekledik ;)

Schumy dedi ki...

Bu arada beni blog listenden çıkardığın için de sağol abi.

koala dedi ki...

@ Schumy; lan adamı dellendirme, nereden çıkartmışım. ben ısrarlı bir biçimde girerim ve okurum senin bloğu. bak yorumlarına. cidden nereden çıkarttığımı söylersen sevinirim

Schumy dedi ki...

sağda listede adımı göremedim de abi ondan yazdım.

koala dedi ki...

@ Schumy; mesaj panosuna çevirdin burayı. ya orayı düzenlemiştim, inan kötü niyet ya da başka bir şeyden değil, hepsini silih yeniden yazmıştım. kesinlikle unutmuşum. inan bana.

Adsız dedi ki...

Medyada yer almaz bu büyük ihtimalle.

koala dedi ki...

@ 13_rüzgar_13; alır, aldırırım

Schumy dedi ki...

Abi verdiğin destek için çok teşekkür ederim, cidden mükemmel oluyor kendi gazetende yayınlaman bunu.

Blog olayını da salla, arada ben de unutabiliyorum, bizim Cüneyt sürekli tema değiştiriyor mesela, ondan dolayı olabiliyor. Canın sağolsun :)

Adsız dedi ki...

Gerçekten verdiğin destek için teşekkürler.Bu arada linkini verdiğin sitenin başına bir şeyler gelmiş, girilmiyor;ama düzelir heralde.

Saunders82 dedi ki...

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/9084.php

Polat cuma günü istifa edecek veya ettiriliyor anlaşılan...

Ozan dedi ki...

@Saunders82 ; valla twitter'da bir arkadaş da mantıklı bir açıklama yapmış bu kadar parayı harcayıp bırakmazlar o yüzden rijkaard istediğinde para yok hagi'nin istediklerini alalım derdine düştüler bakalım ne olacak azıcık cesaretli olsun genel kurul yeter biz bundan daha ağır borçların altından da kalktık

@koala ; abi sen geçen gün hayri kozak adnan polat'a karşıydı diye yorum mu yapmıştın?

melih dedi ki...

ozan abi selam,
bir önceki yorum çok fazla küfürden sansüre uğradı galiba =)
ya da gene yanlış kişilere küfür gitti. 7/24 küfür etsem rahatlayamıyorum. birileri aleni şekilde sosyal paylaşım sitelerinde bizlere küfür ediyor. Biz bir şeyler yapamıyoruz. Sesini çıkaranı alıyorlar içeri, hizbullahtan boşaldı tabi hapisaneler.

simon dedi ki...

Selamlar usta, seni okumaya basladigimdan beri kesmemeye basladi yorum yazmalar, bak adam guzel soylemis falan. Bundan boyle elimden geldigince, aklim elverdigince en guzeli de insallah kimileri gibi gözleri kapatmadan olan bitene birseyler karalamaya calisacagim ben de. Senden bi alintiyla da yaptik siftahi, hayirlisi.
selamlar

http://simonshouts.blogspot.com/

Elestirin falan olursa birgun cok makbule gecer..

Adsız dedi ki...

@Saunders82

Büyük ihtimalle görevimin başındayım demek için düzenliyordur o toplantıyı.Bir de yaptığı icraatleri ve transferleri anlatır uzun uzun.Arada da provakatörleri suçlar.Boşa heveslenmeyelim :)
- - -
Bu arada gezegenin en yalaka üçüncü insanı bile Adnan Polat'a adamlık dersi vermiş.(1-Mehmed Ali Birand, 2-Adnan Polat)

http://www.htspor.com/galatasaray/haber/593691-sen-nasil-bir-baskansin

Ben olsam intihar ederdim.

Saunders82 dedi ki...

Bu arada Yekta transferinin Tayyip'e yaranmak için yapıldığı dedikoduları ayyuka çıktı. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan adama 3.75 milyon Euro vermek yemin ediyorum akılla mantıkla izah edilir gibi değil. Hele Ali Turan transferi için yapılanları düşündükçe, bunca zamandır beleş oyuncu peşinden koştukça... Özür dilemenin üzerinden 3 gün geçmeden bu meblağda bir para Kasımpaşa kasasına giriyor. Bu Kasımpaşa'nın kasası üzerinden padişahımız para aklıyor olmasın? Tam araştırmacı-gazetecilik bir dosya bence.. Bunun foyasının bir yerden çıkması lazım artık seçim öncesi...

"1970 Kasımpaşa yok, 1980 Kasımpaşa yok, 1990 Kasımpaşa yok, 2000 Kasımpaşa yok, 2002 Kasımpaşalı iktidar, 2004 Kasımpaşa üçüncü ligde, 2005 Kasımpaşa ikinci ligde, 2006 Kasımpaşa birinci ligde, 2007 Kasımpaşa süperligde'yse..."

Yılmaz Özdil, 18.01.2011

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=16787855&yazarid=249

koala dedi ki...

@ Saunders82; iş telefonum bozuldu a.k. 10 gündür gelip yapmadılar da. ben cevap vermiyor değilim çalmıyor ve kapalı s.k.j.a

Saunders82 dedi ki...

Ben arayınca çalıyor defalarca ama açan olmuyor ilginçmiş. Ben şikayet edeyim belki gelip yaparlar :)

koala dedi ki...

@ Saunders82; lan mal adam gtalk'a girsene ne sik kafalısın lan. thy kimlere emanet inanamıyorum.

Adsız dedi ki...

Şu dünyada üç beş günlük ömrün var,
Nedir bu dükkanlar, bu konaklar?
Ev mi dayanır, bu sel yatağına?
Bu rüzgarlı yerde mum mu yanar?

Okunu attı mı ölüm, siperler boşuna;
O şatafatlar, altınlar, gümüşler boşuna;
Gördük bütün insan işlerinin iç yüzünü:
Tek güzel şey iyilik, başka düşler boşuna.

Berkant dedi ki...

Geri vites Adnan açıklama yapıyor şu an.
Hayatında hiçbir Galatasaraylıya laf söyletmemiş.. allah razı olsun..

Adsız dedi ki...

http://www.htspor.com/galatasaray/haber/593567-aslanim-kuzu-degil

-Yaptığı icraatleri anlattı
-Azcık transferlere değindi
-Protestocuları suçladı
-Görevdeyim dedi

Ben malımı tanıyorum :)