10 Şubat 2011

Yalamaktan dili kuruyanlara suları verildi


Kafayı olmayan darbelerle bozan Taraf gazetesinin, iktidara yönelik her dil darbesinin karşılığını aldığını öğrendik.

Hazine Müsteşarlığı'nın 1-31 Aralık 2010 tarihlerinde verdiği yatırım teşvik belgeleri Resmi Gazete'de yayımlanınca, hadise aydınlandı.

Hazine, Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye toplam sabit yatırım tutarı 16 milyon 432 bin 607 lira olan komple yeni yatırım için yatırım teşvik belgesi verdi.

İsterseniz ben Türkçe mealini yazayım.

Benim babamın alın teri, senin annenin emeğinden toplanan vergiler Hazine'ye gidiyor. Bu Hazine, topladığı paraların bir kısmını teşvik adı altında dağıtıyor. Bu teşvik denen uygulamadan Taraf Gazetesi de, payına düşen 16 milyon 432 bin 607 TL'yi alıyor.

İsmi üstünde Hazine. Nasılsa para bitmiyor, milletin sırtından eşek yüküyle oraya para akıyor. Ehh, Taraf Gazetesi de, iktidarın hazinesinin mutlak kalması için epey bir uğraş veriyor.

Hiç adını sanını duymadığımız, yırtık dondan fırlar gibi bir anda peydah olan Yıldıraylar, Rasimler, Melihler, Hilaller'in maaşlarına artık zam yapmak lazım. Kolay değil tabii her mikrofona, yeni gelinin sike sarıldığı gibi sarılan, iktidarın daimi payendeliğini yapan, iktidara toz kondurmayan bu çocuklara bir kıyak yapmanın zamanı gelmişti.

"Zaman bu zaman" diyen iktidar da, Hazine kanalıyla Türkiye'nin medarı iftiharı gazetesi olan, olmayan tüm darbelerin hesabını sorup, olan hiçbir darbeye ses çıkartmayan Taraf Gazetesi'ne hak ettiği (!) ödülü vermiş.

Komik desem komik değil ama ben gülüyorum sürekli bu tip durumlarda. Her şey ortada, her şey aleni yapılıyor.

Yoksul memurun, yoksul esnafın, yoksul çifçinin, yoksul işçinin paraları bu yavşaklara teşvik olarak veriliyor. Teşvik verilsin ki, seçime kadar olan sürede daha rahat Taraf'lı yayın yapabilsinler.

Gazetenin ismini kim koyduysa tebrik etmek gerekir. Yine de Taraf yerine Yavşak ya da Dil Darbesi daha iyi gidermiş.

Durmak yok yalamaya devam edin gençler. Az kaldı, yine geliyorlar!

11 yorum:

melih dedi ki...

Selamlar
Öncelikle resim şahane =)
Bunların işi yalamak olduğu için bugün AKP'yi, yarın AKP gidip BKP gelince de onları yalarlar. 10 sene sonra da CKP gelince CKP'yi. Nasılsa yalamak işleri, ama farkında değiller bir yerleri sokulup çıkarılmaktan yalama olmuş durumda.

koala dedi ki...

@ melih; bunlar proje gazetesi, akp gider, bunların işi biter. proje dahilinde kurduruldu ve hizmetlerine devam ediyor. akp'nin istediği sol tam olarak bunlar oluyor.

Ozan dedi ki...

Gün olur devran döner tek tek o paralar haklarımız çıkar bir yerlerinden daha fazla yazmak isterdim ama sen herşeyi özetlemişsin abi ellerine sağlık rasim'i her tv'de gördüğümde babamla ben ya gülüyoruz adamın cahilliğine yada basıyoruz küfürü müjdat gezen aziz nesinin lafını kullandı ya geçen gün müjdat gezene faşist dedi sonra da sen sevdiğim bir abisin dedi bu kadar dengesiz ağzından çıkanı kulağı duymayan herifler bunlar bunları gazeteci yapan zihniyetin ........

melih dedi ki...

@koala: Ozan abi, gazete olarak tamam ,tam dediğin gibi AKP gider malum gazetenin devri biter. Benim bahsettiğim ise kişiler, meslekleri sadece yalamak olduğu için yalıyorlar. Yani bu yalakalar başka bir oluşum içinde başka bir gazeteden yalamaya devam edecekler.

pclion dedi ki...

Önce üç kuruş telifimi versinler, zamlarına başlatmasınlar. :)

Burada şartlar kötü bile değil desem yeri abi, en azından pastayı kimler paylaşıyorsa çalışanlara bir şey düşmediği kesin. İki aydır kimse maaş almıyor.

Gazete hakkındaki görüşlerin hakkında bir şey demiyorum, susuyorum. :) Anlamışsındır sen...

koala dedi ki...

@ pclion; yok zaten çalışanların koşullarından haberdarım.
susuşundan anladım her şeyi :)

sanut dedi ki...

AKP gider, bu gazetenin misyonu biter. Doğru, misyon belli evet...

Peki AKP gider mi? Bu gidişle biraz zor.

Haa, Ahmet Altan'la RTE de yalandan iyi atışıyor arada :)

koala dedi ki...

@ sanut; kimse sonsuza dek iktidar olamaz. ben görmem, sen görürsün, sen görmezsin, çocuğun görür ama görür.

Adsız dedi ki...

harikasın koala,halkın haklı isyanına nefer,nefesine sessin

bu da kabul edersen, biz halk çocuklarının senin gibi canlara içimizden gelen teşviği olsun

koala dedi ki...

@ Adsız; o paye bana düşmez, gözünüzü seveyim söylemeyin böyle şeyler

ozdmroz dedi ki...

@koala,

Sen böyle yazıyorsun ya. Ben burada okuduklarımı başka bir yerde okuyamıyorum ya, benim vergilerim bu orospu evlatlarına gidiyoor ya, benim elimden birşey gelmiyor ya...

Yedi ceddini sikeyim bu düzenin. Küfür edecem edemiyorum, lanet okuyacam ne fayda, kendi kendime sinirleniyorum.

İzninle paylaşıyorum yazıyı.