8 Mart 2011

'Oğlum var ya, Galatasaray mali olarak 10 kaplan gücündeymiş'


"Sportif açıdan iyi durumda değiliz ama mali tablo iyi. 2012 kriterlerine tek uyan kulüp biziz"

Bu cümleyi son 3 yıldır sürekli duyuyorum. Buyurun Mali Tablo'ya bakıverin.

KULÜP BORCU 514 MİLYON LİRA

Galatasaray'ın 2010 Yılı Mali Genel Kurul Raporu Kulüp Konsolide Borçlar ve Alacaklar bölümünde yer alan bilgiye göre, kulübün toplam borcu 514.046.150 lira, alacağı ise toplam 75.231.553 lira.

BORÇ-ALACAK FARKI 312 MİLYON 309 BİN LİRA

Kulübün borç-alacak farkı ise 438.814.598 lira oldu. Kulübün 31 Aralık 2009 tarihindeki toplam borç alacak farkının 312.309.739 lira olduğu belirtildi.

Galatasaray’ın 2011 yılı bütçesinde toplam gelirler 94,1 milyon lira olarak planlandı.

Kulüp bütçe tasarısında gelirlerin 94.1 milyon lira, giderlerin ise 79.2 milyon lira olarak öngörülürken, yaklaşık net 14.5 milyon TL tutarında kur farkı, faiz ve banka komisyon giderleri oluşacağı varsayıldı. Kulübün Maddi Duran Varlıklar ve Yatırımlar Bütçesi ise 9.5 milyon TL olarak öngörüldü.

Öte yandan, finansman kalemleri dışındaki bütçenin yüzde 42.22’si olan 39.6 milyon liranın basketbol, voleybol, amatör şubeler ve spor okulları için ayrıldığı açıklandı.

KULÜP ZARARI 2 YILLIK DÖNEMDE 213 MİLYON LİRA

Galatasaray’ın, mali genel kurulda hazırlanan Divan Kurulu raporunda kulüp toplam zararının 213 milyon lira olduğu gösterildi.

Vay lan hakikaten süper durumdaymış Galatasaray. 2 yılda 213 milyon lira zararımız var. Ki bak düşün, Elano'yu gönderdik ne kadar kâra geçtik, Misimoviç'i kiralık oynattık 1 milyon 500 bin Euro para verdik, erken göndermekle o kadar paradan da yırttık.

Düşün lan Messi'yi almamışız, kafadan 200 milyon kârdayız. Ya da ne bileyim sol kanada Evra'yı almamakla büyük iş becerdik.

Rakamlarla oynamak büyük orospuluktur. Ekonomistler bu iş için varlar zaten. Her tür rakamı allayıp, pullayıp bize beğendirmek için.

Bu tablo dahilinde ülkenin de iyi yönetildiğini söylemek mümkün. Enflasyon düşüyor ya, o hesap.

Adnan Polat ve yönetimini kırmızı kurdele takmak lazım. Hakikaten adamlar mali olarak harika (!) yönetmişler.

Birileri daimi olarak bizimle dalga geçiyor, biz de mal mal bakıyoruz. Yoksa Hagi kalmış, gitmiş çok da önemli değil. Az kaldı, ha gayret kayyuma devredersiniz kulübü.

Devlet el koydu mu tam olur. Sizin ben beynizize sokayım e mi?

2 yorum:

CİMBOMTÜRK dedi ki...

Batıyoruz anasını satayım,bazı embesil taraftarda hala araştırmadan,mali durum gayet iyi deyip bu adama destek olmuyor mu,sinir oluyorum.Şirket birleşti deyince,3-5 forma fazla sattık deyince mali tablo düzeliyor mu be gerzekler!Neymiş efendim,Adnan Polat mali açıdan kulübü düzlüğe çıkarmış,sadece sportif başarı yokmuş!Ulan sportif başarının olmadığı yere likit nasıl akacak,kafanız bu kadar da mı basmıyor?Çok iyi yapmışsın ustacım ellerine sağlık yazı için!İnan çok doluyum.Yayınlamasan da canın sağolsun.

Adsız dedi ki...

Stad gelirleri bilmem kaç katına çıktı diyordu;ancak bu da şampiyonlar ligine kalamama ve yanlış transferler yüzünden kaybediliyor.Durum nötr diyebiliriz yani.

Bir de lisanlı ürünlerden gelirler artmış.Samiyen maketi,stad koltuğu,
anahtarlık falan.