4 Haziran 2011

'Zaman'sız pezevenkler vadisi


Bülent Arınç, üniversite öğrencileriyle bir otelde biraraya geliyor.

Arınç, üniversitedeki en büyük hastalığının, "cinnet" derecesinde kitap okumak olduğunu, şimdi o günleri özlediğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Çünkü elime gazeteden başka kitap alamaz noktaya geldim. Günlük haberlerde ne var acaba diye gazeteye bakıyorum. Onlar da o kadar çok ki o kadar değişik şeyler yazıyorlar ki her birini okurken kitap okuyamıyoruz.

Siz biraz gazeteden uzak kalın. Kaldı ki Türkiye’de öyle bir gazete var ki her şey onun içerisinde, onu takip ederseniz zamanla her şey daha iyi anlaşılır. Evet. Yani emin olun, Zaman’a baktığınızda, Zaman’ı okuduğunuzda başka bir şey karıştırmaya gerek kalır mı kalmaz mı diye siz düşünün, ben buradan bir şey söylersem, ’medyadan sorumlu adam ne dedi bakın’ derler sonra. Zaten şimdiden kaptı onlar cümleyi. Değerli kardeşlerim önce ona bakın, ihtiyaç duyarsanız hepsine bakarsınız."

Bu ülke hiç bu kadar zıvanadan çıkmamıştı. Başbakan aleni olarak "Şu gazeteleri almayın" diye hedef gösterir.

Yardımcısı "Zaman Gazetesi alın" diye çağrıda bulunur, sonra da söylememiş gibi davranır.

Barmen bozması Bakan "Bu kadar adileşmemişlerdi" der.

Başbakan önüne geleni tehdit eder.

"Hiç bu kadar adileşmemişlerdi" cümlesini aslında şu kurulu düzene söylemek lazım.

Kokuşmuş, korkuya ve korkutmaya dayalı, adi ve leş halkçılık kokan bir düzen. Düzen zaten boktandı, şimdi o boku daha da tiksinç bir hale getirdiler.

Lan ülkenin başbakanı, alınacak gazeteyi belirler mi, söyler mi? Nerede görülmüş böyle bir şey.

Bugün alınacak gazete için konuşma yapan adam, yarın diğer gazetelerin satılmasını yasaklamaz mı? Aklıma gelen şey direkt bu oluyor.

Hakikaten çıldırıyorum bu herifler çıkıp da, "Demokrasi" deyince.

Ama suç bunlarda değil, suç karşısına aldıkları o üniversite öğrencisilerinde. Şu söylenen sözleri eleştiremeyen üniversite öğrencisinin de ta dibine sokayım.

Zamanmış. Zamanınızı sikeyim sizin...

1 yorum:

hayatvefutbol dedi ki...

kaptan öğrencilerin eleştirdiğini düşün birde, parasız eğitim isteyenler 15 aydır içerde. başbakan yardımcısının sözlerini eleştirenlere ne yaparlar kim bilir.. Senin dediğin gibi korku hükümndarlığı kurdular ülkemizde