26 Nisan 2012

Tükürdüğünü yalama sanatının ustaları

Günün konusu, Fenerbahçe'nin "Götümüzü sikseniz, davamızdan vazgeçmeyiz" dedikleri CAS davasından geri adım atmaları.

3 Temmuz'dan bu yana, bir spor şikesi konusunu siyasileştirerek, başka başka anlamlar yükleyerek, kutsallaştırmaya çabalayarak, "onur-gurur-namus" üçgenine sıkıştırmaya çabaladılar.

Namussuzluk, gurursuzluk, onursuzluk ayyuka çıktığı zaman, "Biz davayı çektik ama durum bizim lehimize, kimbilir neler aldık oğlum" diye ergen sınıfına bile giremeyecek cümlelerle, durumu kurtarmaya çabalıyorlar, zavallılık düzeyinde.

Başkanın, yöneticilerin "CAS davası bizim onurumuzdur. Asla geri çekmeyiz" demiş, herif şimdi bunu savunmaya çabalıyor. Hatta çaba değil de, daha çok çırpınıyor.

Bak Türkçe anlamayan gerizekâlı, bunun anlamı ne biliyor musun? 'Biz onurdan, namustan, gururdan vazgeçtik' demek oluyor, davanın çekilmesi.

Sokaklara çıkıp, pankartlarla götünü yırtan sen miydin? Evet
Her yerde, insanlara bu davada haklı olduğunuzu ve UEFA'nın bedel ödeyeceğini söyleyen sen miydin? Evet
Davanın kutsal olduğunu söyleyen sen miydin? Evet.

Sen şimdi bunların hepsini unuttun, "Durun bakalım, kimbilir neler aldık ki, bu davadan vazgeçtik" diye, kendini avutmaya çalışıyorsun.

Gurursuzluğu, onursuzluğu, namussuzluğu bu kadar kolay içine sindirebilmek için insanda mide değil işkembe olması lazım. Sendeki işkembe olunca da, insan olmuyorsun, direkt olarak sığırlığa geçiş yapıyorsun. Gerçi sığırlığa geçtikten sonra, onurdur, gururdur, namustur umrunda olmaz.

Yok şartlar oluşmuş, kulüplerin menfaatleri olurmuş o yüzden CAS'taki davanın geri çekilmesi normalmiş. Karşılığında kimbilir neler neler almışmış.

Lan salak, ne diye sokağa çıkıp yırtındın o zaman? İhtiyacın olmadığı kavramlar için, neyin kavgasını veriyorsun.

"Hiçbir pazarlığı kabul etmiyoruz" diyen sen, bir yerlerde pazarlık yapıldığı için şimdi seviniyorsun.

Oportünizmin doruklarındaki yüzsüzlüğünü, tükürdüğünü yalama konusundaki çabanı, yüzünüze baka baka yalan söyleyen yöneticilerinizin her söylediğini savunma gayretinin ta amına koyayım lan.

Bu kadar yüzsüzlük, bu kadar onursuzluk, bu kadar gurursunuzluk ve bu kadar namussuzluk, tam da sana uygun düşüyor.

Ama tabii bu yüz surat hacı Murat modelinle, her boka kılıf bulan kişiliksiz kişiliğinle, bu durumdan da bir pay çıkartıp, "Hahahahaha işte aldık 45 milyon Euro'yu" diye sevinç çığlıkları atarsın.

Bak sana belki söylemediler ama Şampiyonlar Ligi'ne katılmaman ne anlama geliyor biliyor musun? 2011-2012 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne alınmayan Fenerbahçe, Türkiye'yi geçtim, Avrupa'da futbolu takip eden insanların gözünde seni 'kirli' gösteriyor. Sen bu kiri içine sindirebiliyorsan, sorun yok ama bir daha ortalara çıkıp da, "Hebelü hübele" diye bağırma.

Fenerbahçe'nin CAS'taki davadan vazgeçmesinin tek bir anlamı vardır, o da şikeyi içine rahat rahat sindirdiği ve kabullendiğidir.

Gerçi, nasılsa ligden düşme olmadı, nasılsa puan silme olmadı, şikecilerin götü rahat etsin diye play-off diye bir sistem getirildi, gerisi sorun değil. Yarın öbür gün ülke UEFA'dan toptan ceza yese, en çok bu yavşaklar sevinecek, ellerini ovuşturacak.

Küfür de edesim yok sizin gibilere. Sen onursuzluğu, gurursuzluğu, namussuzluğu içine sindiriyorsan, ne kadar küfür de etsem "Yarabbi Şükür" diye çekiniyorum.

Sizin namus davası diye adlandırdığınız şey olsa olsa şalvar davası olur.

Şerefini, onurunu, namusunu, gururunu paraya değişen adamların şike yapmadığını düşünmek de aptallık sınırlarında dolaşmaktan başka bir şey değildir.

Not: Artık kim üstüne alınırsa, ona gitsin. Ona, buna demedim diye dert anlatamayacağım.

6 yorum:

Adsız dedi ki...

napolyon der ya herkez kendinde olmayan için savaşır diye,,,
ortaya çıktı ki onur için savaşmanın anlamı yokmuş bunlara para lazımmış.
hey siz onursuzbahçe taraftarları size bir duyumum var söyleyeyim.
nah alırsın siz 45 milyonu

WarBlood dedi ki...

bu olaydan sonra hissedilir derecede bölünmeler oldu fb taraftarında.sikerim böyle yönetimi diyenlerin sayısı bir anda fazlalaştı.ama 12 numara ve papazın çayırı denen yönetim destekli yavşak oluşumlar bir iki denemeden sonra çoğunluğu yanına alır elbet.benim esas üzüldüğüm bu kadar götoğlanının içinde sadece armaya olan aşkını yaşamaya çalışan fenerliler,allah sabır versin onlara.
bu arada nerden bulursun böyle fotoları abi :)yaşananlar bir fotoda ancak bu kadar güzel anlatılabilir...

Ergül dedi ki...

Ozan abi takrar yazmaya başladığına sevindim diyeceğim ama son iki yazıdaki üslub sanki sen yazmıyorsun dedirtti bana. Ya bu sayfayı başka biri ele geçirdi yada sen çok gerginsin. BİR ÖNCEKİ YAZIDAKİ YORUMLARA, CEVAPLARIN ÇOK AĞIR OLMUŞ SANKİ. Umarım yanılıyorumdur. İnşallah sen OZAN abisidindir.

dinamo dedi ki...

tff ''etik'' kurulu kararından sonra blogun eksikliğini hissettim ki dönmüşsün. ne desem bilemiyorum ,bu zihniyete bir şey anlatmanın hiç bir yolu yok biliyoruz zaten. her tarafından pisliğe bulanmış b.ka batmış ülkemiz futbolu ne kadar içime sinmese de,Samiyen'in yıkılışı ile ''karhane'de romantizm'' iyice mümkünsüzleşse de çıkamıyorum çemberin dışına. her savruluşta daha çok merkezine çekilmiş buluyorum kendimi. her terkediş daha tutkulu dönüşlerin teminatı, her haksızlık, her şerefsizlik pes etmekten men ediyor. bir şekilde mücadele etmek sahip çıkmak istiyorum bazı değerlere. ama ne yapılabilir ki adam diyor ki bende yetki, en aşikar şeyleri bile görmezden geliyorum var mı, benim gibi çoğunluk da var etik kurulda...


k..duğumun dünyası öyle bir yer ki,mesela 7 kişiden 4'ünün söylediği gerçek denilen şeyi-realiteyi- belirliyor. tamamen aynı şeyleri yapan iki futbolcudan biri ceza görüyor öbürü görmüyor, nasıl olur mu yok, yaptık oldu var. göstere göstere adam s..mek değildir de nedir bu? alet bende diyor adam istediğimi de... adaletim yok ulan benim diyor (- görmemek için kör olmak bile yetmez-) sen bilirsin. futbol artık böle bişi. dünyada pek çok şeyin olduğu gibi. futbol taraftarın mahremiymiş değilmiş ona ne , kime ne, febeye ne ? adamların işi gücü en sahte taraftar totemlerini en dışavurumcu şekillerde yapıp,(zaten bir çok şeyi yapmış görünmek için yaptıklarına şüphem yok) (nasıl ki kadınlık kültürü olmak değil görünmek üzerine kurula gelmiştir çağlarca,febe taraftar 'kültürü'(!) büyük çoğunluk böyle bir şeye tekabül eder. ) en mantık dışı çıkarımlarla kendilerini savunmak, en işlerine gelen örneği çarpıtarak karşı tarafı aşağılamak, bugün doğru olanı geçmişteki en ufak kötü şeyle yargılamak (ttarena'da atılmayan yabancı nesneler sonrası koç'un ama bilmem kaç yılında bıdı bıdı unutmadık demesi, ne yani o zaman değiştirmeyelim hiç bir şeyi, yanlış şeyler hep devam etsin bir defa yanlış yapılınca) febenin işleri bunlar. febeye ne kutsaldan ancak tarla, ekin , hasat.

Çok öfkeliyim .biraz şuursuz bir yazı olmuş olabilir. yayınla yayınlama keyfin bilir. zaten alemin keyfinin maskarası olmaya alıştı bu bünye.

Adsız dedi ki...

Epeydir yazmıyordun bloğuna girmemiştim.Meğerse yine dönmüşsün ki ne dönmüşsün hemde! Yazını geç okudum belki görmeyeceksin ama hacı sen hala şike Fenerbahçe şike yaptı diye gevrek gevrek gülen tiplerdenmisin.

Zaten 10 aydır bu moddasın hacım uyan artık bu dava şike davası değil! Aziz Yıldırımı yoketme davasıydı onuda cemaat F tipi eline yüzüne bulaştırdı sıçtı şimdide sıvıyor !

26 klasördü 4200 sayfaydı ee hani birtek teşvik para dönen dolap açıklanamayan bir para akışı görüyormusun sen? Aksine TS nin sağa sola para yolladığı alenen açıklanıyor. Mayısta hamsi yollayacakları tutmuş sivasa! yersen! Mübarek futbol takımı değilde balık ticareti yapıyorlar sanki.

Yahu at artık şu at gözlüğünüe cemaat ve F tipinin trabzonu nasıl oyuncak gibi kullandığını gör! Bu sürecin sonunda bize hiçbirşey olmaz ama TS göt gibi açıkta kalacak. Kıyakcılığın sonu ayakcılıktır çünkü.

CAS davasından vazgeçmemizi isteyen UEFA nın bizzat kendisi. Bi sikim ceza vermeyecekler ahanda ben bunu yazdım sende kayda al! Zaten siz vazgeçin yeterki biz TS-GS çetesi yüzünden iyice boka sardık derdindeler. Neymiş fenerbahçe ceza korkusundan davayı geri çekmiş. Yok ebenin a.

Sahiden sen hala buna inanıyormusun? Tam tersine UEFA Fenerbahçenin mağduriyetini gidermek için ayrıcalık tanıyacak ozaman görürüz sizin yüzünüzü!

Bak ben diyorum TS açıklanan iddanameye göre sivasa ve manisaya teşvik girişiminde bulunmuş.Hadi sende desene Fenerbahçede şunu yapmış diye. Bir tane yazda utandır bizi.

Yoksa burda sabaha kadar kendinizi tatmin edin durun "tabi yaaa aziz yıldırım zaten kötüüü yapar" dimi?

Narandabu dedi ki...

cok guzel bir blog ellerine saglik.dinamonun yorumu gayet guzel.sevgiler