4 Aralık 2009

Dünya Kupası grupları ve dört ayak üstündeki İtalya


Dünya Kupası'nda gruplar belli oldu.

A GRUBU

Güney Afrika
Meksika
Uruguay
Fransa

Fransa 4. pottan gelmesine karşın bu grupdan çıkabilecek kalitede. Evsahiplerinin yüzde yüz denebilecek bir oranda üst tura çıktığını düşünürsek, Fransa ve Güney Afrika'nın A Grubu'ndan sıyrılması mümkün.

B GRUBU
Arjantin
Nijerya
Güney Kore
Yunanistan

Hazirana kadar neler değişir bilinmez ama şu anki form durumları göz önüne alındığında dengeli bir grup gibi görünüyor. Yine de benim tahminim Arjantin ve Yunanistan'ın bu gruptan çıkacağı yönünde.


C GRUBU
İngiltere
ABD
Cezayir
Slovenya

Tıpkı İtalya gibi şanslı gruba düşenlerden biri de İngiltere. Cezayir, ABD ve Slovenya üçlüsünün arasından sıyrılması güç olmayacaktır. Gruptan çıkacak diğer takımın ABD olacağını düşünüyorum.

D GRUBU
Almanya
Avustralya
Sırbistan
Gana

Özellikle kaçırılmaması gereken gruplardan biri D Grubu oldu. Almanya her zamanki şansını kaybetmişe benziyor. Fiziken güçlü Gana ve Sırbistan, Almanya'nın güle oynaya çıkmasına engel olacaktır. Tabii bir de Kewell'lı Avustralya var. Bir tahmin yapın derseniz, Almanya ve Gana üst tura çıkar diyorum.E GRUBU

Hollanda
Danimarka
Japonya
Kamerun

Bu grupta da, herkesin birbirini yenebilme ihtimali bulunuyor. Hollanda her ne kadar üst turiçin avantajlı olsa da Danimarka-Japonya ve Kamerun iyi gününde olduğunda kolay lokma değiller. Gönlüm Kamerun ve Hollanda'nın ikinci tura çıkmasından yana.

F GRUBU
İtalya
Paraguay
Yeni Zelanda
Slovakya

2010 Dünya Kupası'nda çekilebilecek ve oynanabilecek en kolay grup ve İtalya'ya denk geldi. Yeni Zelanda'nın yanı sıra Avrupa'dan kupaya giden kanımca en zayıf iki ekipten biri Slovakya. İtalya ve Paraguay'ın ikinci turda olacağını düşünüyorum.

G GRUBU
Brezilya
Kuzey Kore
Fildişi Sahili
Portekiz

Dünya Kupası'nın en zorlu gruplarından biri de G Grubu oldu. Kuzey Kore, ortada sıçan misali averaj takımı yapılır. 2010'da gönülden destekleyeceğim takım Fildişi olacak. Onların şanssızlığı Portekiz'in de grupta bulunması oldu. Yine de Brezilya ve Fildişi Sahilleri'nin üst tura çıkacağını düşünüyorum, en azından diliyorum.

H GRUBU
İspanya
İsviçre
Honduras
Şili

İsviçre, İspanyolca konuşan ülkelerin arasına düştü. İspanya rahat bir biçimde üst tura çıkar, ikinci takım için üç ekibin de eşit derecede şansı var. Yine de İspanya-Şili diyorum.

Harika bir Dünya Kupası bizi bekliyor. Futbol açısından da çok zevkli maçlar izleyeceğimizi düşünüyorum. Umuyorum ki, kara kıtada yapılan bu dünya kupası, kıtanın dışına çıkmaz.

6 yorum:

arif dedi ki...

Tahminlerim

A:Fransa,Mexika
B:Arjantin,G.Kore
C:İngiltere,Abd
D:Almanya,Avusturalya veya Gana
E:Hollanda,Kamerun
F:İtalya,Paraguay
G:Brezilya,Fildişi S.
H:İspanya,Şili

Aslında beklediğim gibi güzel gruplar ortaya çıkmadı.Bi Almanyanın grubu güzel olur,Afrikanın grubu çekişmeli.İtalyanlar en ballıları zaten.
En iyi grup da Brezilyanın grubu oldu.Ben Portekiz değilde Fildişinin çıkacağı kanısındayım.C.Ronaldonun kaprisleri Portekizi bitiriyor.

Bir kaçı haricinde yine belli takımlar çıkar.Bi de birşey dikkatimi çekti.Bu kupa biraz daha kolay olacak,büyük takımlar için.

mussano dedi ki...

Futbol kalitesi olarak olmasa da (en azından grup maçlarında) saha dışında çok keyifli bir dünya kupası olacağa benziyor. Her telden ülke var: Kuzey Kore,Cezayir,Honduras vs.

ayşegül dedi ki...

Selam koala,

a)Urugay-Fransa
b)Arjantin-Nijerya
c)İngitere-ABD
d)Almaya-Gana
e)Hollanda-Kamerun
f)İtalya-Paraguay
g)Brezilya-Fildişi
h)İspanya-Şili

Bu kıyağımıda unutma.:Pp

Saunders82 dedi ki...

Selam koala,

a)Urugay-Meksika
b)Arjantin-Nijerya
c)İngitere-Cezayir
d)Almanya-Avustralya
e)Hollanda-Danimarka
f)İtalya-Paraguay
g)Brezilya-Fildişi
h)İspanya-İsviçre

Bu kıyağımıda unutma.:Pp

koala dedi ki...

Bakıyorum herkes kıyak peşinde :)

pepp dedi ki...

Charlize Theron'a bakmaktan kuraları kaçırmışım şsjkdfoksdj