1 Şubat 2011

Türk sporcuların odalarına eşek ve keçi yollayın!


Erzurum'daki 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'na Kanka ile girmiştik, prezervatifle devam ediyoruz.

Organizasyonda, Oyunlar Köyü'nde kalan tüm sporcuların odalarına 'istenmeyen' durumlar gözönüne alınarak, prezervatif bırakılmış. Gayet mantıklı, olması gerektiği gibi yani.

Ancak Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu durumdan vazife çıkartarak, Trük sporcuların odalarındaki prezervatifleri toplatmış. Gerekçe ise "Bizim kültürümüzde yok."

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Kemal Tamer, "Bizim kültürümüzde böyle bir şey yok. Bu tavır, bir anlamda gayrımeşru ilişkinin teşviki demektir. Onun için biz de çocuklarımızın odalarından prezervatifleri toplattık" diyerek, konu hakkında fikir beyanında da bulunmuş.

Kültürümüzde aslında nelerin var olduğunu Kemal Tamer sayesinde öğrenmiş bulunuyoruz. Aslında haklı Kemal Tamer! Bizim kültürümüzde prezervatif yoktur. Bizde prezervatif yerine, bir hanede bakamayacağın kadar çok çocuk vardır. Başbakan da böyle buyurmuyor mu? "En az 3 çocuk yapın."

18 yaşını geçmiş insanların ellerine TBMM'den onaylı silah verme hakkı tanıyoruz. Üstelik 5 silaha kadar gidiyor. Ama seks yok, alkol yok.
Neden?
İçki bütün kötülüklerin anası.
Ehh içki kötülüklerin anası da, seks ne peki?
Seks de bütün kötülüklerin babası!

İlişkinin gayrı meşru olup olmadığına, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı karar veriyor. Neme lazım, "bizim çocuklar" seks yaparsa kim verir hesabını bunun?

Haberi okuduktan sonra bu yarışmalarda olma isteği doğdu içimde. İşin seks kısmını imam nikahı formülüyle hallederdim. Erzurum'dan ilk bulduğum imamın kolundan tutar, Kemal Tamer'in karşısına geçer, "Başkanım, bu Venezuelalı Carmena benim imam nikahlı karım. Acaba odama konmuş prezervatifi alabilir miyim?" derdim.

İşin içinde imam nikahı olunca Kemal Başkanım, elleriyle sunardı perezervatifimi. Hatta belki sırtıma iki de vururdu, kültürümüzde varolduğu üzere gerdek adeti yerini bulsun diye.

Ya da Venezuelalı Carmena, Çinli Li ve Avustralyalı Meggan'a yani üçü bir arada tadında imam nikahı yapardım. Nasılsa kültürümüzde var. 4 hatuna kadar yolu var, yalan mı? Kemal Başkanıma gidip, "Başkanım, bak Carmena bir başına kaldı, gönlüm elvermedi, Li ve Meggan'ı da ona yarenlik yapsın diye alıverdim nikahıma. Sen de yap babalığını da, diğer Türk sporcu arkadaşların odalarından aldığı prezervatifleri bana ver" derdim.

Lan bu Türk kültürü ne menem bir şey anlamış değilim. Bizim kültürümüzde alkol yok, seksin adı gayrımeşru ilişki, TV'deki dizilerden hemen etkileniyor. Bir kültür her şeyden erozyona mı uğruyor?

Ayrıca kiminle birlikte olacağıma ya da biriyle birlikte olup olmayacağıma Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı nasıl karar verir?

Dallama! Senin kültüründe keçi sikmek var, koyun sikmek var, at sikmek var, eşek sikmek var ama insanla cinsel ilişkiye girmek yok.

Gayrı meşru ilişkiymiş, 18 yaşından büyük insanların ilişkiye girmesi gayrı meşru ama imamın karşısına geçip, iki kişi buldun mu çatır çatır vuruşmak meşru ilişki öyle mi?

Zihniyete bak sen. Ülkede herkes namus bekçisi, herkes doğruluk abidesi kesildi başımıza. Herkes kraldan çok kralcı oldu.

Kemal Tamer'den beklentim, tercihe göre Türk sporcuların odalarına keçi, inek, at, eşek yollasın ki, kültürde erezyona uğramayalım.

5 yorum:

melih dedi ki...

Doğru söze ne denir. Sonuna kadar katılıyorum abi. Şahsi fikrim, bu kadar tecavüz, sarkıntılık, taciz olmasının sebebi de, seksin ülkemizde bir tabu olması. Adam ne yapsın doğru düzgün ilişki yaşayacağı bir durum yok, tecavüze yelteniyor hem de kız arkadaşına. Daha çok anlatılacak şey var da, bu kalın kafalılar, namusu bacak arasında arayanlar anlamaz.

Adsız dedi ki...

Adam 10 dakika önce Ntvspor'daydı, ve yalak basın mensubu (Mehmet Sevinç sanırım)"-efendim bu yapılan tesislerde öğrencilerimiz kayacak zıplayacak mı oyunlardan sonra?" gibi bir soru sormayı akıl edip asıl önemli mevzu olan türk kültürünün mihenk taşları nelerdir neler degildir gibi bir konuda bilgi istemedi, yazık teptik büyük fırsatı boyle yüce bir şahsı karşımızda bulmamıza ragmen. Medya onu yalar o bunu yalar bu şunu yalar trencilik oynuyor hepsi lokomotif de RTE.

ozdmroz dedi ki...

Amaaan bizim düşündüğümüz şeye bakın. Prezervatifsiz oluversin bu sefer. "Zamanında geri çekilme" kullanıversinler kardeşlerimiz.

Adsız dedi ki...

Turnuvada başka rezaletler de yaşanmış:
http://haber.sol.org.tr/spor/yaptim-olimpiyat-oldu-zihniyeti-patladi-haberi-38701

Özet geçecek olursam:
-Kanadalı sporcular alkollü bir grup görevli! tarafından taciz edilmiş.
-Yabancı konuklara verilen görevliler ingilizce bilmiyorlarmış.
-Görevlendirilen otobüs şöförleri Erzurum'u bilmiyormuş :)
-Hokey maçında elektrik kesilmiş. Yabancı spiker bizle dalga geçmiş.
-Organizasyonun başına atanan kişinin spor geçmişi yokmuş.Zabıta kökenliymiş.
-İnternet,Ulaşım,barınma vs. sorunluymuş.
-Olimpiyat komitesi bizi uyarmış.

Bu zihiniyetten de ancak bu beklenir.Ben olsam bir daha Türkiye'ye hiçbir organizasyonu vermem.

TribunselSevda dedi ki...

Biz kulüple Türkiye şampiyonasına gittiğimizde maçlardan sonra hocalarımız otel odalarında ki televizyonlarda bulunan erotik kanalları açtırırlardı. Çünkü onlarda biliyor ki bu bir ihtiyaç.

Şimdi düşünüyorum da bizim o zaman ki kadrodan hiç sapık falan çıkmadı yani :)