29 Ağustos 2009

Chelsea ve Tottenham işi sıkı tutuyor


Günlerdir beklenen Manchester United-Arsenal maçı nihayet vuku buldu. Maçı Manchester United, Foster'ın 2. yarının başında Van Persie'nin 6 pas içinden kaleye gönderdiği topu mucizevi kurtarışı sayesinde kazandı desek, yalan olmaz.

Kırmızı Şeytanlar geçen yıl Liverpool-Chelsea-Arsenal üçlüsüne karşı pek parlak maçlar ve sonuçlar almadı. Bu yüzden İngiltere'de şampiyon olmasına karşın çokça eleştirildi.

Ronaldo'nun gönderilmesine, Burnley yenilgisi de eklenince Sir Alex Ferguson hiç olmadığı kadar eleştirildi. O yüzden maçın önemi büyüktü. Bu tip maçlarda içine Süpermen kaçtığını düşündüğüm Arshavin'in harika golüyle 1-0 yenik soyunma odasına gidince, maçı çeviremeyecekler düşüncesi belirmedi değil kafamda.

Ama işte böyle büyük maçlarda bir aksiyon olur ve maçın tüm seyri değişiverir. Foster'ın kurtarışında da o aksiyonun yaşandığını hissettim ve hislerimde yanılmadım. Zaten üstüne Diaby'nin kendi kalesine attığı gol tuz biber oldu.

Sonuç olarak, Manchester kara bulutları dağıtmış gibi görünüyor olsa da, bu yılın kendileri açısından kolay geçmeyeceğini düşünüyorum.

Hakeme bir şey söylemiyorum, söylenecek laf bulamadığım için.

CHELSEA VE TOTTENHAM 4'TE 4 YAPTI

Sezona harika başlangıç yapan iki takımdan Chelsea, Manchester United ve Everton'ı evinde 1-0'lık sonuçlarla geçen Burnley karşısında hemen hemen tek kale maç yaptı. Ter idmanı şeklinde geçen mücadelede ilk gole kadar olan bölümde, olabildiğince direnç gösterdiler ama kalite ve kadro farkı maçın gidişini belirledi.Anelka-Ballack-Ashley Cole'la 3-0 öne geçen mavilerin patronu Roman Abramoviç'i uzun dönemden beri bu kadar neşeli görmemiştik.

Tottenham çekirge misali sıçrıyor. Geçen hafta West Ham deplasmanında son dakikalarda gelen golle 2-1 galip gelen Londra ekibi bu hafta da bir benzerini Birmingham'a yaptılar.

Son dakikalarda Aaron Lennon'un golüyle 2-1'lik galibiyeti yakalayan Tottenham 12 puana ulaşarak, lider Chelsea'nin ensesine yapışmış durumda. Haftaya Man. Utd. karşısında gerçek güçlerini test edeceğiz hep birlikte.LIVERPOOL, DAVIS'E ŞÜKREDİYOR

Liverpool bu yıla hiç iyi başlamadı. Belki de, 0 puan alacakları maçan 3 puanı bir biçimde almayı başardılar.

Şampiyonlar Ligi başarısına rağmen koltuğu sallanan Benitez, bu galibiyetle herkesten fazla nefes almıştır muhtemelen. Çünkü bu yıl işler onun istediği gibi başlamadı ve iyi sinyaller de vermiyor.Xabi Alonso'nun yeri kesinlikle doldurulamamış. Orta sahada mutlaka yardıma ihtiyaçları var. Davis'in kırmızı kartı olmasaydı Liverpool'da taşlar yerinden oynardı.

Hiç yorum yok: